2028 Space Odyssey RIS – Browar Raduga

2028 Space Odyssey prawdziwy kolos z Radugi.

Browar Raduga postanowił drugi raz podejść do królewskiego stylu piwa jakim jest RIS. Za pierwszym razem był to bardzo solidny imperialny stout Potiomkin o ekstrakcie początkowym 24° Plato.  Natomiast najnowsze dziecko Radugi, 2028 Space Odyssey jest piwem jeszcze potężniejszym o ekstrakcie wyższym, aż o cztery stopnie.  Trunek ukaże się w butelkach o pojemności 0,33 ml i w zasadzie już powinno być w sprzedaży.

2001: Space Odyssey to jeden z najlepszych na świecie filmów z gatunku science-fiction wyprodukowany w koprodukcji brytyjsko-amerykańskiej w 1968 roku, w reżyserii Stanleya Kubricka. Scenariusz został napisany wspólnie przez Stanleya Kubricka i Arthura C. Clarke’a, częściowo na podstawie wątków z opowiadań Clarke’a, szczególnie The Sentinel. Na jego podstawie Kubrick nakręcił film, a Clarke napisał powieść pod tym samym tytułem. Był to pierwszy film Kubricka, w którym ważną rolę odegrała muzyka klasyczna. Szczególnie sławny został początek filmu, kiedy muzyka poematu Richarda Straussa Also Sprach Zarathustra ilustruje wschód słońca – tu: człowieka. Ważną rolę odgrywa też muzyka Johanna Straussa – walc Nad pięknym, modrym Dunajem oraz awangardowego kompozytora György Ligeti. Scenom na Discovery towarzyszy Adagio z baletu Gayane Arama Chaczaturiana.

Film składa się z trzech luźno powiązanych ze sobą elementów. Akcja pierwszego epizodu rozgrywa się w czasach prehistorycznych, drugi opisuje odkrycie na Księżycu tajemniczego monumentu, a trzeci opowiada o zagrożonych przez zbuntowany komputer kosmonautach. Każdy kto po raz pierwszy oglądał dzieło Kubricka pierwsze na co zwróci uwagę to fakt, że wszystkie sceny dzieją się bardzo powoli i z wyczuciem. Widać, że reżyser z wielkim pietyzmem przygotowywał każde ujęcie i chciał stworzyć w swojej produkcji niepowtarzalny klimat. Obraz doczekał się kontynuacji pod tytułem 2010: Odyseja Kosmiczna.

EKSTRAKT: 28% WAG.

ALKOHOL: 12,5% OBJ.

GORYCZKA: 80 IBU.

CHMIEL: Magnat.

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarRaduga/?fref=ts

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarRaduga/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *