Loco Loco Pale Ale – Browar Beer Bros.

Loco Loco meksykańskie Pale Ale.

Browar Beer Bros. dodaje do swojego portfolio piwo w stylu Pale Ale ukazujące się pod latynosko brzmiącą nazwą Loco Loco. Chłopaki mają do tego zabiegu całkowite prawo, ponieważ ich wersja klasycznego jasnego górniaka posiada w swoim składzie kukurydzę i kwiaty kaktusa, czyli opuncję. Piwo zostało zrobione na potrójne urodziny trzech warszawskich knajp Loco Mechicano, specjalizujących się w kuchni teksańsko-meksykańskiej. Szykujcie się na pierwszy Mexican Pale Ale.

Owoc opuncji, zwany figą kaktusową to średniej wielkości śliwka, posiadająca barwę od żółtej do pomarańczowej czy też nawet czerwonawej. W smaku zawsze jest słodki, z lekko kwaśnym finiszem. Najwięcej opuncji figowej uprawia się w Meksyku, gdzie rocznie jej uprawy dostarczają  3 milionów ton owoców. Tradycyjnie zjada się je na surowo lub lekko rozgotowane, a po wysuszeniu kawałeczki jagód opuncji dodaje się do herbat. Na każdej roślinie dojrzewa 100-200 owoców. Badania nad wpływem związków zawartych w owocach opuncji figowej na dolegliwości związane z przedawkowaniem alkoholu wskazują na korzystne działanie ekstraktu z opuncji wypitego parę godzin przed właściwym piciem. Stwierdzono, że opuncja zmniejsza o połowę ryzyko ciężkiego zatrucia alkoholem.

Tak więc powitajmy Loco Loco. Piwo z nutą Meksyku. Jest jak ciepły powiew wiatru późnym wieczorem od strony pustyni. Jak muśnięcie sukienki la chica. Jak lekki drink w samo południe. Piwo z kukurydzą i kwiatami kaktusa – opuncji.

Ekstrakt: 13%

Alkohol: 5,4%

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarBeerBros/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarBeerBros/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *