Number 1 – Browar Beer Bros.

Number 1 pierwsze piwo z nowej serii z Browaru Beer Bros.

Browar Beer Bros. zdecydował się na warzenie piw w ramach serii „Wszystko Jedno”: ” Ideą tej serii jest robienie piw tylko z jednego surowca bazowego (1 słód, 1, chmiel, 1 drożdże). Taka kontra dla Dżentelmenela. Odbiorca będzie mógł dużo łatwiej niż przy piwach złożonych odnaleźć cechy poszczególnych surowców”. Pierwsze piwo ukaże się już w ten weekend. Będzie to Number 1 (słód monachijski, chmiel Amarillo i drożdże Danstar Belle Saison).

Seria Wszystko Jedno wydaje nam się, bardzo ciekawym pomysłem przedstawionym przez browar Beer Bros. Piwa warzone na bazie jednego słodu i jednego chmielu mogą okazać się ciekawą alternatywą dla trunków, które posiadają w swoim składzie wielkie bogactwo składników. Podczas degustacji  tego typu piw z całą pewnością konsument będzie mógł poznać jakie nuty wnoszą do aromatu i smaku poszczególne surowce. Przypominamy, że pojawiały się już na naszym rynku takie trunki, ale były to przeważnie Smash IPA, czyli słód Pale Ale i jeden chmiel. W tym wypadku Beer Bros. będzie miał dużo większe pole do popisu i sięgnie po różnorodne piwne style.

W ten weekend premierę miało będzie nasze pierwsze piwo z serii Wszystko Jedno. Będą to piwa z tylko jednym składnikiem bazowym – 1 słód, 1 chmiel, 1 drożdże – czyli wszystko jedno. Chodzi o to aby móc wyczuć cechy poszczególnych składników. Pierwsze z serii uwarzone jest na słodzie monachijskim, chmielu Amarillo i drożdżach Danstar Belle Saison. Ciekawi jesteśmy Waszych opinii.

Ekstrakt: 13%

Alkohol: 4,9%

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarBeerBros/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarBeerBros/?fref=ts

 

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *