CHEROKEE BLUES American IPA – Kingpin

CHEROKEE BLUES symbol piwnej rewolucji z browaru Kingpin.

Browar Kingpin kontynuuje serię klasycznych piw ukazujących się pod szyldem „Kingpin Stories”. Tym razem pojawi się „klasyk klasyków” czyli CHEROKEE BLUES – American India Pale Ale. AIPA powinna już w ten weekend trafić zarówno w wersji beczkowej jak i butelkowej do pubów i sklepów.

Czirokezi  (Cherokee) to plemię Indian Ameryki Północnej, pierwotnie wywodzące się od Irokezów i zamieszkujące podgórskie, zachodnie obszary Karoliny Południowej i Północnej, północną Georgię i wschodnie Tennessee. Później większość jego członków została przymusowo przesiedlona na tereny płaskowyżu Ozark. Byli jednym z plemion wliczanych w skład grupy Pięciu Cywilizowanych Plemion. Posługują się językiem czirokeskim.Według spisu powszechnego z 2000 roku, byli najliczniejszym plemieniem indiańskim w Stanach Zjednoczonych.

Jako motto dla swojego piwa browar wykorzystał tekst z albumu zespołu The Rolling Stones – Sticky Fingers, który ukazał się w 1974 roku, z utworu „I Got The Blues”.

As I stand by your flame
I get burned once again
Feelin’ low down, I’m blue

As I sit by the fire
Of your warm desire
I’ve got the blues for you, yeah

I’ve got the Cherokee Blues for you….

American IPA to flagowy styl rewolucji piwnej. To mocno chmielowe i goryczkowe piwo o intensywnym aromacie amerykańskich odmian chmielu, co w parze ze słodową podbudową daje zbalansowany smak i przyjemny, świeży finisz

CHEROKEE BLUES American IPA – kolejna nowość w linii Kingpin Stories. W przyszłym tygodniu w pubach i sklepach.

Alkohol: 7,2%

Źródło: https://www.facebook.com/browarkingpin/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarkingpin/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *