SOUR SHOWER Lite Sour Rye Milk Hoppy Ale – Golem

Sour Shower idealne piwo na lato!

Zdecydowanie wiosna należała do New England/Vermont IPA. Niemal każdy browar w naszym kraju warzył swoją interpretację tego stylu. Wydawać by się mogło, że na kolejny taki nowy trend przyjdzie nam trochę poczekać. Nic bardziej mylnego. Sezon letni został całkowicie opanowany przez Milkshake’i i ich hybrydy. Nie ma co ukrywać nastały ciężkie czasy dla wegan. Browar Golem przygotował również jasne piwo z dodatkiem laktozy. Jest to bardzo ciekawy delikatny i orzeźwiający kwas na bazie popularnej Naftali. Sour Shower – Lite Sour Rye Milk Hoppy Ale to nic innego jak piwna lemoniada, którą będzie mogli pić niemal bezkarnie (tylko 2,2% alkoholu). Piwo powinno już być w sprzedaży.

Pamiętacie Naftali? Pewnie, że pamiętacie! Pytacie w końcu o nie do dziś  Zainspirowaliście więc nas, by zrobić coś podobnego. Tym razem płatki owsiane zastąpiliśmy słodem żytnim, a drożdże Voss Kveik grzybkami S-33. Jest to nasze pierwsze piwo na tym szczepie. Całość solidnie zakwasiliśmy, dorzuciliśmy laktozę i nachmieliliśmy aromatyczną Citrą. W efekcie tego letniego szaleństwa powstała niskoalkoholowa piwna lemoniada przepięknie pachnąca cytrusami, z żytnią pełnią i oleistością oraz słodko-kwaśnym charakterem połączenia laktozy i kwasu mlekowego.

SOUR SHOWER
Lite Sour Rye Milk Hoppy Ale
8 Blg, 2,2% alk
Słody: pilzneński, żytni, pszeniczny
Chmiele: Magnum, Citra
Dodatki: kwas mlekowy, laktoza
Drożdże: Fermentis Safbrew S-33

Źródło: https://www.facebook.com/browargolem/

Obraz: https://www.facebook.com/browargolem/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *