Ale Cocones – kooperacja AleBrowar i Artezan

Ale Cocones to piwo w stylu Double IPA przygotowane wspólnie przez AleBrowar i browar Artezan.

Ale Cocones to już drugie kooperacyjne piwo wspólnie uwarzone przez browary AleBrowar i Artezan. Pierwszym piwem był Robust Porter z lukrecją i kawą, o nazwie „So Far, So Dark”, który miał swoją premierę 28 marca 2015 roku. Był to pierwszy trunek, który rozpoczął serię kooperacyjnych piw pod szyldem „Hop Heads & Friends”. Premiera Ale Cocones odbędzie się 9 stycznia o godzinie 20.00 w pubie Multi Qlti, położonym w Krakowie przy ulicy Szewskiej 21. W tym samym miejscu zostało też zaprezentowane inne kooperacyjne piwo „Kiss The Beast” Ultra Belgian IPA uwarzone z browarem Birbant.

Jak informuje AleBrowar, tym razem zaszły pewne istotne zmiany. „W przeciwieństwie do poprzedniego wspólnego warzenia, piwo utworzone zostało nie w Gościszewie, a w naturalnym środowisku pracy Jeżyków – nowym browarze w Błoniu pod Warszawą. Panowie postanowili zaznaczyć to również etykietą, zdecydowanie bardziej Artezanową niż ostatnio :)”. Browar Artezan dodaje z dumą: „Rekord zużycia chmielu znowu pobity – do AleCocones trafiło ponad 1,6 kg zielonego dobra na każde 100 litrów gotowego piwa!”

Zapraszamy do recenzji, którą znajdziecie tutaj.

Nie pozostaje nam nic innego, jak chociaż na chwilę dać się porwać tropikalnym smakom i zakosztować troszkę lata w środku zimy. Dzięki dodaniu płatków kokosowych i płatków owsianych spodziewajcie się jasnej barwy piwa (przyjmijmy, że w bananowym odcieniu) jak na Double IPA przystało. Ciekawe, jak sprawdzi się połączenie kokosa z intensywnymi owocowymi aromatami charakterystycznymi dla amerykańskich odmian chmielu. Niedługo będziemy mieli okazję się o tym przekonać.

Ale Cocones Double IPA

Skład:

Słody: Słód Jęczmienny

Chmiele: Citra, Centennial, Mosaic, Warrior, Chinook

Dodatki: płatki kokosowe, płatki owsiane,

Ekstrakt: 18%

Alkohol: 8%

IBU: 100

 

Źródło: https://www.facebook.com/browar.artezan/timelinehttps://www.facebook.com/AleBrowar/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browar.artezan/timeline

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *