American Beauty – Blonde Ale – Browar Trzech Kumpli

American Beauty to nowość w lekkim i sesyjnym piwnym stylu jakim jest American Blonde Ale.

Browar Trzech Kumpli skorzystał z pomocy uznanego piwowara domowego Andrzeja Milera i wykorzystał jego recepturę do uwarzenia piwa American Beauty – American Blonde Ale. Uważamy, że jeżeli piwo okaże się udane to będzie to strzał w dziesiątkę, ponieważ mało jest na naszym rynku piw rzemieślniczych w tym piwnym stylu. Premiera piwa odbędzie się 18 grudnia w pubie Same Krafty położonym w Warszawie przy ulicy Nowomiejskiej 10.

American Blonde Ale to piwny styl bardzo popularny obecnie w Stanach Zjednoczonych i rozpropagowany przez tamtejsze browary rzemieślnicze. Cechą charakterystyczną „blondów” jest jasnożółta, jasnozłota barwa, bardzo przyjemnym słodowy aromat (tostowy, ciasteczkowy) i delikatna goryczka. W smaku ponownie wyczujemy nuty słodowe, chlebowe, pszenne oraz lekką chmielową goryczkę. Balans powinien być raczej po stronie słodu. Piwo bardzo pijalne o delikatnych doznaniach smakowych.

Na koniec przyznajemy, że nazwa piwa przypadła nam bardzo do gustu, ponieważ jesteśmy wielkimi fanami amerykańskiego filmu „American Beauty” z niesamowitą rolą Kevina Spacey.

„Trzymasz w ręku nieskomplikowane piwo, które nie postawi Ci żadnych wymagań. Jeśli spodziewasz się przeczytać kolejny etykietowy opis aromatu, ciała, bukietu, słodowej podbudowy, wspaniałości amerykańskiego chmielu, szlachetnej goryczki, itd., to odłóż tę butelkę i weź następną z półki…. Chcieliśmy uwarzyć coś, co odzwierciedli piękno prostego życia. Wiecie – praca, rodzina, przyjaciele, dobre jedzenie, ulubiona muzyka, wyczekiwany piątkowy wieczór (z dzieciakami lub bez), z ulubionym, odprężającym piwem. Z takim, które zawsze jest w lodówce i które o każdej porze roku, w każdym miejscu i w każdym towarzystwie smakuje równie dobrze. Jak życie, którym żyjesz…
Po prostu otwórz butelkę i usiądź z nią na werandzie…”

American Beauty

Skład:

Ekstrakt: 12 Plato

Goryczka: 25 IBU

Alkohol: 4,8 %

Chmiele: Cascade PL, Mosaic

Drożdże: FM13 Irlandzkie Ciemności

 

Źródło: https://www.facebook.com/Browar.TrzechKumpli/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/Browar.TrzechKumpli/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *