APA (American Pale Ale) – browar Amber

APA nowofalowa nowość z browaru Amber.

Browar Amber zdecydował się do swojej serii Specjalność Pomorza dodać piwo, które jest symbolem rewolucji piwnej zza oceanu American Pale Ale. Przypominamy, że Specjalność Pomorza dotychczas była zarezerwowana dla trunków w klasycznych stylach takich jak: lager, koźlak, piwo pszeniczne, czy porter bałtycki. Natomiast piwa mniej lub bardziej nowofalowe ukazywały się w limitowanych edycjach pod szyldem Po Godzinach. Jak widać browary regionalne starają się jednak nadążyć za zmianami na rynku i takim sygnałem na pewno jest wprowadzenie do stałej sprzedaży piwa APA. Jak zapewnia browar APA 27 czerwca została rozesłana do sklepów w całej Polsce.

American Pale Ale to odświeżająco goryczkowe piwo o aromacie cytrusów i owoców tropikalnych, z charakterystycznymi nutami żywicznymi. Wyrazisty aromat to zasługa chmieli amerykańskich: chinook, cascade, citra oraz simcoe, które oparte są na solidnej słodowej podstawie. Owocowe estry oraz nuty żywiczne orzeźwiają i podkreślają wytrawny charakter piwa. Piwo chmielono na zimno.

 

Alkohol: 5,2 %

Ekstrakt: 12,1 %

IBU: 35-40

Źródło: https://www.facebook.com/amber.browar/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/amber.browar/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *