Art+10 Coffee Milk Amber Ale – Browar Stu Mostów

ART+10 Coffee Milk Amber Ale nowość z Browaru Stu Mostów.

Browar Stu Mostów wspólnie z wrocławską rzemieślniczą palarnią kawy Czarny Deszcz przygotował niecodzienne piwo, którego styl określił jako Coffee Milk Amber Ale z dodatkiem laktozy, prażonego ziarna kakaowca oraz kawy. Trunek ukarze się w serii ART zarezerwowanej dla produktów kooperacyjnych i będzie to już dziesiąta propozycja. Jak informuje browar: „Kawę dodawaliśmy wyłącznie metodą cold brew, tak aby zachować w maksymalnym stopniu jej aromat i świeżość. ART+10 Coffee Milk Amber Ale zadebiutuje już w środę 12.10. Od czwartku dostępny będzie w najlepszych pubach, restauracjach i kawiarniach”.

Tak Browar Stu Mostów prezentuje swojego kooperanta: „Czarny Deszcz to wrocławski projekt kawowy, który zajmuje się importem, wypalaniem i sprzedażą kaw klasy premium i specialty. Podejście mamy podobne, oni też bardzo dbają o rozwój świadomości i kultury picia kawy”. Jeżeli chodzi o wybór kawy do ART+10, to oczywiście nie był on przypadkowy: Yellow Bourbon jest naturalną krzyżówką odmian Red Bourbon i Amarelo de Botacuto. Profil sensoryczny niespotykany – w smaku to grejpfrut, zielone winogrono, landrynki z intensywną kwasowością, plus kremowy posmak w ustach”.

Drugie (po ART+3) piwo z dodatkiem kawy w historii Browaru Stu Mostów. Tym razem będzie to Amber Ale z dodatkiem laktozy, prażonego ziarna kakaowca oraz oczywiście wyśmienitej kawy! Ponownie do projektu zaprosiliśmy Czarny Deszcz – wrocławską, rzemieślniczą palarnię kawy. Tym razem okazja jest niebanalna – Filip Kucharczyk z Czarnego Deszczu został Mistrzem Świata w kategorii Aeropress! Wspaniałą wiadomością jest również to, że do tego piwa użyjemy dokładnie takiej samej kawy, z pomocą której Filip zdobył te prestiżowe trofeum – Colombia rio negro. Kawa dodawana będzie wyłącznie metodą cold brew, tak aby zachować w maksymalnym stopniu jej aromat i świeżość.

Ekstrakt: 13,2%

Alkohol: 4,9%

Goryczka: 20

Źródło: https://100mostow.pl/art-10/

Obraz: https://100mostow.pl/art-10/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

2 thoughts on “Art+10 Coffee Milk Amber Ale – Browar Stu Mostów

  1. Miałem okazje już pić. Byłem bardzo zaskoczony. Posmak kawy kojarzył mi się zawsze ciemnym piwem, które głównie dlatego pijałem, a tu zaskoczenie, jasne piwo i do tego ten smak kawy. Bardzo dobre. Nie za goryczkowe, delikatny słód i do tego posmak kawy. I nie tak ciężkie jak ciemne. Polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *