Balios Forest Bomb Black IPA – browar Roch

Balios to idealna propozycja dla fanów nut iglasto- żywicznych w czarnej wersji IPA od browaru Roch.

Browar Roch przygotował bardzo ciekawe piwo w stylu Black IPA na piwny festiwal Beer Geek Madness 4. Trunek zebrał bardzo pozytywne recenzje. Balios – Forest Bomb Black IPA to ciemna wersja India Pale Ale, która została wzbogacona o silne nuty iglasto- żywiczne poprzez dodanie gałęzi świerku podczas filtracji po zacieraniu. Piwo na szczęście ukaże się również w wersji butelkowej, której możecie szukać w sklepach już w nadchodzący weekend.

Balios (także Balius, Srokacz) – w mitologii greckiej przedstawiony jako nieśmiertelny koń Achillesa. Uchodził za syna boga Zefira (bóg i uosobienie wiatru zachodniego) i harpii Podarge. Był bratem nieśmiertelnego konia Achillesa, Ksantosa. Posejdon darował konie królowi Peleusowi podczas jego zaślubin z nereidą (nimfa morska) Tetydą. Później Peleus podarował konie swemu synowi Achillesowi, który zaprzęgł je do swego powozu w czasie wojny trojańskiej. W „Iliadzie” Homer opisuje, że tylko przyjaciel Achillesa Patroklos potrafił zapanować nad końmi, w związku z tym powierzono mu opiekę nad nimi. W czasie natarcia na Troję Patroklos przywdział zbroję Achillesa i w trakcie walk zginął z rąk samego Hektora. Balios i Ksantos stanęły i płakały nad ciałem ich opiekuna.

Balios Forest Bomb Black IPA

Skład:

Słód: jęczmienny

Chmiel: brak danych

Drożdże: brak danych

Ekstrakt: 16,5%

Alkohol: 6%

IBU: 90

Źródło: https://www.facebook.com/Browar-ROCH-1608936782688891/timeline

Obraz: https://www.facebook.com/Browar-ROCH-1608936782688891/timeline

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *