Bałwan Pale Ale – Browar Artezan

Bałwan to nowa „zimowa” propozycja od browaru Artezan.

Browar Artezan przygotował lekkie i sesyjne piwo w stylu Pale Ale. Pale Ale jest najczęściej kojarzone z ciepłą porą roku, ponieważ jest piwem bardzo łatwo pijalnym, orzeźwiającym i znakomicie gaszącym pragnienie. Jak widzimy nazwanie piwa Bałwan było przewrotnym określeniem dla tego letniego w swoim charakterze trunku. W momencie publikacji wpisu, piwo jest już dostępne na sklepowych półkach w dobrych sklepach z piwami rzemieślniczymi w całej Polsce.

Przy produkcji Bałwana użyto dwóch bardzo charakterystycznych dla piwnej rewolucji amerykańskich chmieli. Equinox to chmiel o właściwościach zarówno goryczkowych jak i aromatycznych. Nadaje on piwu nuty owocowe, głównie cytrusowe, limonka, papaja, zielony pieprz, zioła. Natomiast Cascade używany jest jako chmiel aromatyczny o nutach grejpfrutowych oraz cytrusowych. Obydwa gatunki doskonale sprawdzają się w chmieleniu na zimno. Wszystko wskazuje na to, że możecie spodziewać się piwa o silnym cytrusowym aromacie, delikatnej goryczce i bardzo przyjemnego w odbiorze.

„Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, niepasteryzowane. Chmielone odmianami Cascade i Equinox. Stworzone w hołdzie pierwszym opadom śniegu… „

Bałwan Pale Ale

Skład:

Słód: słód jęczmienny

Chmiele: Cascade, Equinox

Ekstrakt: 11%

Alkohol: 4,5%

IBU: 40

 

Źródło: http://artezan.pl/aktualnosci/

Obraz: http://artezan.pl/aktualnosci/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *