Best Bitter Pinta Miesiąca – Browar Pinta

Best Bitter to majowa odsłona Pinty Miesiąca.

Browar Pinta jak co miesiąc przygotowuje dla nas piwo w ramach akcji Pinta Miesiąca. Oczywiście jak zawsze związane jest to z tym, że piwo dostępne będzie tylko w wersji beczkowej i tylko w tych pubach, które zgłosiły chęć udziału w tej akcji. W tym miesiącu będziemy mogli skosztować piwa uwarzonego w klasycznym angielskim stylu czyli Best Bitter. Twórcy nie poszli na żadne skróty i uwarzyli Best Bitter tylko na angielskich słodach, drożdżach i oczywiście na angielskich chmielach.

Best Bitter to taka nieco podrasowana wersja Bittera. Jest to zatem piwo, którego najważniejszą cechą ma być wysoka pijalność. Ekstrakt nie przekracza 12 Blg, a poziom alkoholu to max. 4,6%. Kolejną ważną cechą Best Bittera jest oczywiście goryczka. Pojawiają się w nim estry owocowe oraz biszkoptowe, chlebowe bądź lekko tostowe nuty słodowe, ale nie mają one prawa przykryć goryczki. Ta rzecz jasna nie może być przytłaczająca ponieważ ma to być trunek sesyjny i przyjemny w odbiorze.

Chlebowo-biszkoptowa baza słodowa z delikatnym posmakiem karmelu idealnie współgra z chmielowymi nutami przypraw, jagód i trawy cytrynowej. Piwo fermentowane angielskimi drożdżami S-04 o lekko owocowym profilu estrowym.

Skład:

Słody – Pale Ale: Maris Otter i Venture

Chmiele – Pilot, Epic, Minstrel, WGV, East Kent Golding

Drożdże – S-04

Ekstrakt – 11,5°Blg

Alkohol – 3,9%

Źródło:https://www.facebook.com/Browar-PINTA-140220382712838/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/Browar-PINTA-140220382712838/?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *