Blackout Black IPA – browar Deer Bear

Blackout to najnowsza propozycja od browaru kontraktowego Deer Bear.

Browar Deer Bear właśnie promuję swoje trzecie piwo Blackout w stylu Black India Pale Ale. Wcześniejsze dwa piwa uwarzone przez chłopaków to Hoppy Meal – IPA i Deer Beard – Rye IPA, które były oczywiście jasnymi wersjami tego stylu i tez mogliście o nich poczytać na naszej stronie. Najnowszy trunek będzie miał swoja premierę w piętek 11 marca w pubie Carpe Craft w Toruniu. Jak zapewnia browar wersja butelkowa powinna pojawić się w sklepach jeszcze w tym tygodniu.

Na etykiecie znajdziecie białego misia w czarnym przebraniu i historię związaną z jego wyglądem „Biały miś jednym z lepszych był cwaniaków, w Zakopanem się dorobił, robiąc zdjęcia na deptaku . Tak się stało, że urobek bez większego trudu, przebalował w jednym z okolicznych klubów. Przy okazji zgubił zęba i pogłoski krążą ciągle, że ancymon grając w karty, oszukiwał na pieniądze. Miś był jednak zbyt uparty, by odpuścić zarabianie. Stoi dalej na deptaku całkiem nowe ma ubranie”. Browar Deer Bear zaprezentował trzy wersje opowiastki i właśnie ta znalazła największe uznanie wśród fanów browaru.

„Blackout to Black IPA nachmielona kultowymi już odmianami amerykańskiego chmielu. Piwo zdecydowanie wytrawne delikatnie oleiste od słodu żytniego. Z wyglądu ciemne, jednak pachnące i smakujące jak klasyczne IPA”.

Blackout Black IPA

Skład:

Słody: pilzneński, monachijski I, żytni, pszeniczny, cararye, carafa special III, barwiący

Chmiele: Citra, Simcoe, Cascade, Columbus

Drożdże: US-05

Ekstrakt: 16%

Alkohol: 7,4%

IBU: 54

Źródło: https://www.facebook.com/browardeerbear/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browardeerbear/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *