Calamansi Milkshake IPA – Browar Rockmill

Calamansi Milkshake IPA Episode 11 z Browaru Rockmill

Browar Rockmill aż trudno w to uwierzyć wypuszcza już jedenaste piwo z serii „Beer Wars”. Seria wystartowała w czerwcu 2017 roku. Jak łatwo wyliczyć kolejna piwa pojawiały się z większą częstotliwością niż raz na miesiąc. Chłopaki jednak nie dawno informowali, że w 2018 roku tak dużego tempa już nie utrzymają i bardziej skupią się na warzeniu nowych piw w podstawowym portfolio browaru. Episode 11 to Calamansi Milkshake IPA, czyli IPA z świeżym sokiem z Calamansi, laktozą, wanilią oraz płatkami pszennymi i owsianymi. Nie pozostaje nam nic innego jak ruszyć do pubów i sklepów, i przekonać się czy powstała idealna Milkshape IPA.

Kalamondin (kalamondynka) – sztucznie otrzymany mieszaniec kwaśnej mandarynki (Citrus reticulata) z kumkwatem japońskim (Fortunella japonica). Znany jest pod różnymi nazwami: kalamondynka, kwaśna pomarańcza, pomarańcza kalamondin, albo pomarańcza panamska. Na wyspach Pacyfiku nazywany jest calamansi. Wyhodowany został w południowo-wschodniej Azji. Jest uprawiany jako drzewo owocowe, kwitnie i owocuje bardzo obficie. Owoce nadają się do jedzenia na surowo, łącznie z cienką skórką. Mają kwaśny miąższ i słodką skórkę. Są też używane do produkcji napojów. Szczególnie popularny jest na Filipinach, gdzie jest najczęściej używany w kuchni.

Kolejnym piwem z serii Beer Wars, będzie Episode 11: Calamansi Milkshake IPA, 15blg, 5,5% ABV. Tym razem użyliśmy drożdży New England Lallemand, które powinny wnieść do piwa więcej nut owocowych oraz utrzymać piwo w klimacie NE. Zasyp podstawowy, plus duża ilość płatków pszennych i owsianych. Dodaliśmy również laktozę, wanilię oraz świeży sok z Calamansi. Chmielenie to Citra i Galaxy. Tak według nas powinno wyglądać Milkshake IPA. Czekamy na wasze porównania z Episode 2: Yuzu Milkshake IPA 🙂

Ekstrakt: 15 blg

Alkohol: 5,5%

Obraz: https://www.facebook.com/browarrockmill/

Źródło: https://www.facebook.com/browarrockmill/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *