Clint Rye American Pale Ale – Browar Solipiwko

Clint to najnowsze „dzieło” od browaru Solipiwko.

Browar Solipiwko po ostatnim swoim trunku Polish India Pale Ale – Nomono przygotował teraz dla nas trochę lżejsze piwo. Szykujcie się na Clint American Pale Ale w żytnim wydaniu. Piwa możecie szukać w sklepach pod koniec tego tygodnia.

Clint Eastwood ( Clinton Eastwood, jr.) żywa legenda amerykańskiego kina. Urodził się 31 maja 1930 roku w San Francisco. Po skończeniu szkoły pracował jako hutnik, potem pompiarz na stacji benzynowej i narzędziowy w zakładach Boeinga. Kiedy skończył służbę wojskową w Armii Stanów Zjednoczonych podjął pracę w wytwórni Universal i rozpoczął karierę aktorską. Zadebiutował w 1955 roku grając w filmach klasy B. Większy rozgłos przyniosły mu dopiero role w spaghetti westernach Sergia Leone nakręcone w latach 1964-1966. Jednak prawdziwie legendarną sławę zyskał rolą inspektora Harry’ego Callahana w dramacie Brudny Harry (Dirty Harry, 1971) i jego późniejszych kontynuacjach. Clint Eastwood znakomicie sprawdził się również jako reżyser. Jego filmy wielokrotnie zdobywały nagrody, wymienię choćby Bez Przebaczenia 1992, Co się wydarzyło w Madison County 1995 i Za wszelką cenę 2004.

Nie pozostaje nam nic innego jak zdegustować Rye American Pale Ale z browaru Solipiwko podczas oglądania jednego z filmów w roli głównej z Clintem Eastwoodem.

Clint Rye American Pale Ale

Ekstrakt: 12%

Alkohol: 4,7%

IBU: 42

Obraz: https://www.facebook.com/browarsolipiwko/

Źródło: https://www.facebook.com/browarsolipiwko/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *