Cup Cake i Wine Cake – Brokreacja

Cup Cake i Wine Cake podwójna premiera z Brokreacji.

Brokreacja dopisuje do swojego portfolio styl wagi ciężkiej Wheat Wine w dwóch wersjach. Cup Cake nachmielony amerykańskimi odmianami chmielu i Wine Cake leżakowany w beczce po czerwonym winie. Premiera obydwu trunków w wersji beczkowej odbyła się  17 grudnia w Artefakt Café | Sétka Sztuki w Krakowie. Piwo w butelkach powinno być już dostępne we wszystkich sklepach z rzemieślniczymi piwami w całej Polsce.

Barley Wine (Wheat Wine, Rye Wine) to najmocniejsza wersja Ale. Barwa tych piw może przybierać ciemnozłote odcienie do ciemnobrązowych. Aromat jak i smak jest bardzo bogaty i mocno słodowy. Pojawiać się tu mogą nuty owocowe (głównie suszonych owoców), karmelowe, toffi, chlebowe, tostowe, melasowe itd. W amerykańskich wersjach, większy nacisk jest na goryczkę, ale balans przesunięty jest i tak w kierunku słodu. Jest to trunek o wysokim ekstrakcie (od 20 Blg) oraz o wysokiej zawartości alkoholu (zazwyczaj powyżej 8%). Ten jest wyczuwalny w aromacie jak i smaku, ale nie może przybierać nut rozpuszczalnikowych. Ciało piwa jest pełne, gęste i może być lekko zalepiające, a wspomniany wcześniej alkohol powinien przyjemnie rozgrzewać. Piwo zdecydowanie do sączenia i delektowania się.

Świąteczny prezent od Brokreacji! Na wakacjach upiekliśmy dla Was dwa mocne, słodziutkie ciasta: CUP CAKE – American Wheat Wine mocno nachmielone na aromat, WINE CAKE – Wheat Wine leżakowane w beczce po czerwonym winie. Pierwsze butelki pojawią się w sklepach już w piątek. Smacznego!

Skład:

Słód: Pszeniczny, Pilzneński

Chmiel: Magnum, Citra, Amarillo (Wine Cake tylko Magnum)

Drożdże: US-05

Ekstrakt: 24%

Alkohol: 11%

Goryczka: 50 IBU

Źródło: https://www.facebook.com/brokreacja/

Obraz: https://www.facebook.com/brokreacja/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *