Czech Pils Podróże Kormorana – Browar Kormoran

Czech Pils to najnowsze piwo z serii Podróże Kormorana.

Browar Kormoran zdecydował się na uwarzenie piwa stylu, który jest niewątpliwie piwowarskim opus magnum naszych południowych sąsiadów. Pomysł na uwarzenie klasycznego pilsa przyszedł spontanicznie – niczym weekendowy wypad do Pragi. Wakacje to czas odpoczynku, bez zobowiązań i codziennego biegu – naszym zdaniem Czech Pils wpasowuje się w ten klimat idealnie. Piwo trafiło do sklepów w całej Polsce pod koniec czerwca.

Piwo ma słomkową, blado złotą barwę. Mimo odstąpienia od filtracji jest klarowne, wręcz skrzące. Pilsa wieńczy czapa trwałej, zbitej, białej piany, która każdy łyk piwa pięknie znaczy na szkle. Piwo ma czysty aromat, składający się z dwóch zasadniczych płaszczyzn – słodowej bazy, która przywodzi na myśl biszkopty, aż po delikatne nuty mleka z miodem oraz chmielowych aromatów pochodzących od szlachetnych europejskich chmieli. Chmielowy bukiet znów składa się z dwóch różnych, ale doskonale współgrających nut: korzenno-ziołowej, stanowiącej bazę oraz lżejszej trawiasto-kwiatowej, która tworzy najzwiewniejszą warstwę aromatu. Smak jest przebogaty w swej prostocie.Stonowana słodowość delikatnie rozlewa się po języku, niczym pierwsza wiosenna trawa. Zaraz potem – jak pierwsze polne kwiaty – czuć rodząca się goryczkę. Początki jej obecności są delikatne, by z czasem nabrać dojrzałego ziołowego i korzennego charakteru. Gdy chmielowość osiągnie pełnię – niczym żniwne zbiory – kończy się zachęcając, by wziąć kolejny łyk i przeżyć tę przyjemność raz jeszcze. Piwo miło szczypie w język, jest rześkie, przyjemnie zaokrąglone, a słodowe ciało jest doskonale kontrowane i balansowane chmielową goryczką. Genialne w swojej prostocie… słowem smak relaksu!

Parametry piwa:

  • Składniki: woda, słód jęczmienny (klepiskowy), chmiel, drożdże.
  • Metoda warzenia: tradycyjna, dolna fermentacja, długi okres lagerowania, niefiltrowane.
  • Pasteryzacja: Tak
  • Gatunek piwa: czeski pilzner.
  • Zawartość alkoholu: 4,5% obj.
  • Ekstrakt: 12,5% wag.
  • Barwa: słomkowo-złota
  • Termin przydatności do spożycia: 3 miesiące
  • Opakowania: butelka 0,5l

Obraz: http://browarkormoran.pl/piwa-browaru-kormoran/podroze-kormorana-czech-pils/

Źródło: http://browarkormoran.pl/piwa-browaru-kormoran/podroze-kormorana-czech-pils/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *