Deep Dark Sea – Imperial Baltic Porter – Brokreacja

Deep Dark Sea Imperialny Porter Bałtycki.

Brokreacja przygotowała specjalnie z myślą o Święcie Porteru Bałtyckiego (21 stycznia) coś szczególnego dla fanów polskiego skarbu piwowarstwa. Jest to Deep Dark Sea – Imperial Baltic Porter o ekstrakcie 24° BLG i alkoholu 10,1%. Piwo leżakowane było przez ponad 6 miesięcy, a pojawi się tylko w butelkach w limitowanej edycji 1600 sztuk. Jednak jak informuje browar „Tak naprawdę to Deep Dark Sea trafiło do kilku kegów, konkretnie do trzech. Dwa z nich odpalamy już w ten weekend! Artefakt Café | Sétka SztukiŚwięto Porteru Bałtyckiego w Artefakcie! i Craft Beer PUB – Święto Porteru Bałtyckiego + kranoprzejęcie Brokreacji”.

Porter Bałtycki to ciemne, bardzo mocne i treściwe piwo dolnej fermentacji warzone z kombinacji słodów jasnych i ciemnych. Charakteryzuje się on ciemnobrunatną lub ciemnowiśniową barwą,  dosyć wytrawnym  smakiem, aromatem palonego ziarna, połączonym z nutami czekoladowymi, kawowymi, karmelowymi i suszonych owoców. Portery bałtyckie mają zawartość ekstraktu słodowego od 14,7 do 22°Blg oraz od 6,5% do 9,5% alkoholu. IBU od 20 do 40. (dane BJCP). W przypadku piw, które posiadają ekstrakt powyżej 22° Blg mówimy już o Imperialnych Porterach Bałtyckich.

Skład:

Słód: Pilzneński, Monachijski typ III, Brown, Caramunich III, Special B

Chmiel: Magnum

Drożdże: Saflager W-34/70

Ekstrakt: 24° Blg

Alkohol: 10,1%

Źródło: https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *