Dobre, bo Łódzkie Golden Ale – Piwoteka & Dobre, bo Łódzkie

Dobre, bo Łódzkie delikatny kooperacyjny Golden Ale.

Browar Piwoteka wspólnie z programem wspierającym łódzkie firmy „Dobre, bo łódzkie” przygotował piwo w stylu Golden Ale, które ukaże się pod nazwą tej łódzkiej inicjatywy. Oficjalna premiera odbędzie się jednocześnie w kilkunastu miejscachZatem już 5 stycznia w najlepszych łódzkich pubach i restauracjach oraz sklepach możecie szukać piwa „Dobre, bo Łódzkie”. Golden Ale to najprościej mówiąc górnofermentacyjny odpowiednik lagera, który jednak ma do zaoferowania o wiele więcej doznań zarówno w aromacie jak i w smaku, niż klasyczne jasne piwo dolnej fermentacji.

Program ma na celu promowanie i wspieranie łódzkich firm. Posiadacze karty „Dobre, bo łódzkie” uprawnieni są do skorzystania z ofert promocyjnych przygotowanych przez partnerów programu oraz mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród cyklicznie losowanych spośród wszystkich posiadaczy karty. Dzięki karcie uzyskuje się rabat na zakupy produktów, usług, a także biletów na wydarzenia kulturalne. W akcji bierze już udział kilkadziesiąt firm, koszt zakupu karty wynosi 149 złoty.

Nasze piwo nie tylko idealnie pasuje do typowych łódzkich potraw, ale także przenosi nas, poprzez swoją delikatność i lekką słodową podbudowę w świat tak piękny, jak nasze kamienice, pałacyki, parki czy stare fabryki. Dobre, bo Łódzkie jest lekkie i orzeźwiające. Charakteryzuje się posmakami chleba i biszkoptu, które kontrowane są przez nienachalną, chmielową goryczkę.

Skład:

Słody: pale ale, pszeniczny

Chmiel: Minstrel, Flyer

Drożdże: US-05

Ekstrakt: 10,5 blg

Alkohol: 4,4%.

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *