Dymione Brown Ale – Browar Fortuna

Dymione Brown Ale „wędzonka” z browaru Fortuna.

Browar Fortuna wydaje kolejne piwo w ramach serii „Miłosław Warzy Śmiało”. Tym razem jest to bardzo ciekawie wyglądająca propozycja Dymione Brown Ale. Po pierwsze Brown Ale pojawiają się w naszym kraju niezwykle rzadko. Po drugie jest to piwo „wędzone”, czyli w zasypie użyto słodu wędzonego w tym wypadku drewnem owocowym: gruszą, wiśnią i jabłonią. Dymione Brown Ale powinno już być w sprzedaży we wszystkich sklepach z regionalnymi i rzemieślniczymi piwami.

Słody wędzone uzyskuje się poprzez kontakt słodu z dymem wędzarniczym. Generalnie słód wędzi się dymem pochodzącym ze spalania różnych gatunków drzew (buk, dąb, grusza, śliwa) bądź torfu. W zależności czego użyjemy uzyskamy inny aromat i smak. Intensywność aromatów zależy również od tego jak długo słód miał kontakt z dymem wędzarniczym. Słody wędzone w drewnie bukowym dadzą aromaty przypominające wędzoną szynkę, wędzony ser lub nuty kojarzące się z kiełbasę. Natomiast przy słodach wędzonych torfem uzyskamy efekt przypominający Whisky, naftę, spalone kable, popiół i asfalt.

Nadchodzi nowe! Miłosław Warzy Śmiało i uwarzył Dymione Brown Ale z specjalnymi słodami wędzonymi drewnem owocowym: gruszy, wiśni i jabłoni. Śmiały dymiony charakter i karmelowe nuty dla śmiałych i nieśmiałych 😉 (Alk. 5,6% obj., ekstr 13,2% wag., IBU: 20, EBC:45). Niebawem w sklepach. Nadajcie nam znaki dymne, jak zdegustujecie.

Ekstrakt: 13,2%

Alkohol: 5,6%

Goryczka: 20

Źródło: https://www.facebook.com/browarfortuna/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarfortuna/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *