Echo Imperial Baltic Porter – Browar Nepomucen

Echo czyli imperialny porter bałtycki z browaru Nepomucen.

Browar Nepomucen uwarzył potężne piwo, które zazwyczaj browary wypuszczają późną jesienią lub zimą. Echo to Imperialny Porter Bałtycki, który z pewnością zadowoli niejednego fana polskich piw rzemieślniczych. Biorąc pod uwagę temperatury, które panują za oknem wielu z Was z pewnością sięgnie po piwo o wysokiej zawartości alkoholu. Echo jest już dostępne w pubach, a za kilka dni pojawi się także w butelkach.

Porter Bałtycki to ciemne, bardzo mocne i treściwe piwo dolnej fermentacji warzone z kombinacji słodów jasnych i ciemnych. Charakteryzuje się on ciemnobrunatną lub ciemnowiśniową barwą,  dosyć wytrawnym  smakiem, aromatem palonego ziarna, połączonym z nutami czekoladowymi, kawowymi, karmelowymi i suszonych owoców. Portery bałtyckie mają zawartość ekstraktu słodowego od 14,7 do 22°Blg oraz od 6,5% do 9,5% alkoholu. IBU od 20 do 40. (dane BJCP). W przypadku piw, które posiadają ekstrakt powyżej 22° Blg mówimy już o Imperialnych Porterach Bałtyckich.

Uwaga morska opowieść Ciemny jak głębiny morskie, gęsty jak broda Neptuna (a może Nepomucena:) i gładki jak tafla wody podczas flauty. Nowy porter bałtycki w wersji imperialnej nie potrzebuje wielkich słów. Po prostu spróbujcie!

Alkohol: 9,3%

Ekstrakt: 23,8%

Źródło: https://www.facebook.com/browarnepomucen/

Obraz: https://www.facebook.com/browarnepomucen/

Zapisz

Zapisz

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *