El Clasico American IPA – Browar Hopkins

elclasico-hopkins

El Clasico klasyczna American IPA z piłkarskim akcentem.

Browar Hopkins po dłuższej przerwie i po małych przetasowaniach w składzie wypuszcza nowe piwa. Dzisiaj prezentujemy El Clasico – American IPA. Etykieta i nazwa piwa delikatnie nawiązuje do derbów Hiszpanii, które rozgrywane są pomiędzy drużynami Real Madryt i FC Barcelona. Szukajcie symbolu piwnej rewolucji już nie długo na sklepowych półkach.

El Clasico (derby Hiszpanii) to nazwa meczów piłkarskich pomiędzy hiszpańskim zespołem Realem Madryt i pochodzącą z Katalonii FC Barcelona, najbardziej utytułowanymi klubami Hiszpanii. Dokładnie trzynastego maja 1902 roku po raz pierwszy na przeciw siebie stanęły drużyny Realu i Barcelony, walcząc o Puchar Króla. Natomiast pierwsze spotkanie w ramach walki o tytuł mistrza kraju między tymi drużynami miało miejsce w drugiej kolejce pierwszego sezonu Primera Division 1928/29 (17.02.1929 r.) Rywalizacja tych drużyn jest postrzegana jako starcie reprezentującej katalońskie dążenia niepodległościowe Barcelony oraz związanego z hiszpańskim centralizmem Realu. Dotychczas rozegrano 233 mecze o punkty z czego FC Barcelona zwyciężała 91 razy, a Real Madryt 93.

Zaraz po Desire na półki sklepowe trafi nasza nowość „El Clasico”  Solidnie nachmielona, aromatyczna AIPA!

Ekstrakt: 14 Blg

Alkohol: 5,7%

Obraz: https://www.facebook.com/hopkinsgdynia/

Źródło: https://www.facebook.com/hopkinsgdynia/

 

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *