Fenix Lager – Browar Perun & Behemoth

Fenix kolejne piwo browaru Perun we współpracy z zespołem Behemoth.

Browar Perun kontynuuje współpracę z metalową kapelą Behemoth i właśnie pojawiło się kolejne piwo. Tym razem jednak lekkie zaskoczenie bo Fenix  to Lager, czyli trunek dolnej fermentacji w stylu tzw Jasne Pełne. Browar Perun przyzwyczaił nas, że w ramach tej serii ukazują się piwa w konkretnych stylach spod znaku piwnej rewolucji. Domyślamy się, że chodzi tu zapewne o pozyskanie nowych klientów (metalowców), którzy nie sięgają zbyt często po nowofalowe trunki, a raczą się eurolagerami.

Jednak pomimo tego, że na etykiecie jest wyraźnie napisane „Piwo w stylu LAGER Jasne Pełne” to sam browar uzupełnia „Bursztynowy raczej. 5 zbóż, ze słodów: jęczmienny, pszeniczny, owsiany, żytni i gryczany„. Fenix został nachmielony polskimi odmianami chmielu Iungą i Sybillą. Również goryczka na poziomie około 35 IBU świadczy, że nie mamy jednak do czynienia z Jasnym Pełnym, które przeważnie mają około 15-25 IBU. Jakie naprawdę będzie to piwo? Trzeba będzie wybrać się do sklepu i się przekonać.

Piwo w stylu LAGER Jasne Pełne. Złożony słodowy smak uzyskany ze słodów z pięciu zbóż. Delikatne, owocowo-bananowe nuty wzbogacają walory piwa. Umiarkowana goryczka. Piwo subtelne, lekkie i sesyjne. – LAGER

Gdy popiół zakrywa niebo, to Fenix otwiera oczy.
On nie jest dobry ani zły.
On jest czystym ogniem!
BEHEMOTH!

Ekstrakt: 12% wag.

Alkohol: 5,2% obj

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarPERUN/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarPERUN/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *