Galaxy Single Hop IPA – Doctor Brew

Galaxy SHIPA nowość od Doctor Brew.

Doctor Brew nadal kontynuuje serię swoich piw India Pale Ale, nachmielonych jedną odmianą chmielu. Tym razem jest to chmiel Galaxy, dokładnie szyszka z tegorocznych australijskich upraw. Premiera piwa odbędzie się na Poznańskich Targach Piwnych, które rozpoczynają się już dzisiaj 4 listopada. Wersja butelkowa będzie dostępna w przyszłym tygodniu.

Według statystyk chmiel Galaxy jest najbardziej rozpoznawanym australijskim chmielem. Charakteryzuje się on aromatem przypominającym brzoskwinię, marakuję i cytrynę. Nadaje się do chmielenia różnych typów piw w szczególności daje dobre efekty pod koniec gotowania brzeczki, w whirlpoolu i doskonale sprawdza się na fermentację cichą. Jego produkcja przemysłowa ruszyła w 2009 roku.

Do produkcji tego nietuzinkowego piwa wykorzystaliśmy całe szyszki chmielu. W oparciu o nasze autorskie rozwiązanie, lupulina czy esencja szyszek została rozpuszczona w tym piwie w zupełnie nowatorski sposób. Chcieliśmy aby piwo było jak najświeższe, a jego aromat bogaty i rześki. Jego profil ma zachwycać wysublimowaniem.

Skład:

  • Chmiele: Galaxy
  • Słody: Pale Ale
  • Ekstrakt: 16% wag.
  • Goryczka: 71 IBU
  • Alkohol: 6,2 %

Źródło: http://www.doctorbrew.pl/pl

Obraz: http://www.doctorbrew.pl/pl/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *