Grodziskie 5.0 – browar Pinta

Grodziskie 5.0 – jubileuszowa nowość od Pinty na piąte urodziny browaru.

Browar Pinta świętuje w tym roku piąte urodziny i jak co roku od 2011 wypuszcza latem piwo Grodziskie. W 2016 mamy do czynienia z piątą edycją polskiego skarbu piwowarstwa. Grodziskie 5.0 powinno już pojawić się w pubach i w sklepach w całej Polsce.

Pinta oprócz Grodziskiego 5.0 z okazji piątych urodzin przygotowała również dla wszystkich fanów specjalne wydarzenie, które odbędzie się w Warszawie 5 sierpnia w plenerze w Kufle i Kapsle Saison. „Świętujcie z nami 5 urodziny PINTY! Szykujemy najgłośniejsze kraftowe party roku – muzyka, niespodzianki i zabawa. W programie PINTA Party 2016: koncerty, na kranach najlepsze piwa od jubilata 😉 a także z browarów z którymi mieliśmy przyjemność kooperować: AleBrowar, Pracownia Piwa, To Øl, Baird Beer, O’Hara’s Irish Craft Beers, Tanker Brewery, Brasserie Du Pays Flamand oraz Call me Simon 2015 Barrel Aged. O godz. 21:00 ogłosimy na scenie kilka istotnych informacji na temat przyszłości PINTY w najbliższych 5 latach. A po zmroku zabawa w rytm samych hitów!

Grodziskie warzymy od 2011 roku. Latem 2016 proponujemy nasz klasyk poddany pewnym modyfikacjom – choć to ciągle 100% słód pszeniczny wędzony dymem z dębu i 100% chmielu Lubelski, to proces klarowania czyni Grodziskie 5.0 piwem jeszcze bardziej orzeźwiającym niż dotychczas.

Skład:

Słód: pszeniczny wędzony dębem

Chmiel: Lubelski

Ekstrakt: 7,8°

Źródło: https://www.facebook.com/Browar-PINTA-140220382712838/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/Browar-PINTA-140220382712838/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *