Hopken! Hopken! APA – brower Golem

Hopken! Hopken! nowość z browaru Golem.

Browar Golem dodaje do swojej oferty piwo, które nie tylko jest symbolem piwnej rewolucji, ale także w naszym mniemaniu najciekawszym i najbardziej pijalnym produktem nowofalowego piwowarstwa. Hopken! Hopken! już powinien być dostępny w pubach i sklepach z piwami rzemieślniczymi w całej Polsce.

American Pale Ale po raz pierwszy przyjmuje się, że zostało uwarzone przez Anchor Brewing Company pod nazwą Anchor Liberty Ale w 1975 roku. Piwo przez ekspertów zostało okrzyknięte jak „pierwsze nowofalowe amerykańskie piwo górnej fermentacji”. Fritz Maytag, właściciel Anchor’a po wnikliwej obserwacji receptur i procesu warzenia piw typu English Pale Ale w angielskich browarach postanowił uwarzyć podobne piwo lecz z delikatnie zmienionym zasypem i z użyciem chmielu Cascade. Natomiast pierwszym American Pale Ale, które odniosło duży komercyjny sukces i było pełnoprawną APą w dzisiejszym rozumieniu tego stylu, to Sierra Nevada Pale Ale z 1980 roku wyprodukowane przez browar Sierra Nevada Brewing Company.

Prezentujemy nasze nowe piwo. Hopken! Hopken! to piwo w stylu American Pale Ale. Wytrawne, lekkie, goryczkowe, żywiczno-owocowe. Tym razem rozlaliśmy więcej beczek, ponieważ to piwo idealnie sprawdzi się podczas dłuższych posiedzeń w ulubionym multitapie 🙂

Skład:

Słody: Pilzneński, Płatki owsiane, Bursztynowy, Carapils

Chmiele: Simcoe, Mosaic, Columbus, Magnum

Drożdże: US-05

Ekstrakt: 11,5%

Alkohol: 4,6%

IBU: 50%

Źródło: https://www.facebook.com/browargolem/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

Obraz: https://www.facebook.com/browargolem/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *