Hopus Jumbo 19,1° Imperial Black IPA – Pinta

Hopus Jumbo 19,1° – Imperial Black IPA gorąca nowość z browaru Pinta.

Browar Pinta przygotował nie lada gratkę dla wszystkich fanów naszym zdaniem jednej z lepszych w polskim crafcie Black IPA – Hopus Pokus 16,5°. Dostaniemy prawie takie samo piwo tylko w podwójnej wersji i pod nieco zmienioną nazwą Hopus Jumbo 19,1°. Mamy nadzieję, że będzie równie udane co zwykła wersja.

Black IPA (Cascadian Dark Ale) to podgatunek stylu IPA charakteryzujący się barwą ciemną jak w przypadku porterów, ale goryczką chmielową jak w klasycznym India Pale Ale. Komercyjnie produkowana po raz pierwszy od 1990 roku przez browar Greg Noonan pod nazwą Blackwatch IPA. W aromacie cytrusy i nuty żywiczno-iglaste oraz bardzo delikatny palony słonecznik i czekolada. W smaku powinny być ładnie zbalansowane nuty słodowe z nutami charakterystycznymi dla amerykańskich chmieli. Według znawców idealne Black IPA powinno smakować jak klasyczne jasne India Pale Ale.

„To co najlepsze w naszej czarnej IPA – intensywna goryczka od polskiego Magnum, solidne, czekoladowe ciało od niemieckich słodów jasnych i palonych oraz żywiczno-cytrusowy aromat od amerykańskiej odmiany Simcoe® – teraz to wszystko wersji XL. PINTA Hopus Jumbo – dla wszystkich, którzy wolą więcej”.

Hopus Jumbo 19,1° Imperial Black

Ekstrakt: 19,1°

Alk. 7,9% obj.

IBU: 83

Temp. serwowania: 9-10°C.

Szkło: edel PINTY.

Kulinaria: ostra zupa chilli, ser Gruyère.

Źródło: https://www.facebook.com/Browar-PINTA-140220382712838/?fref=nf

Obraz: https://www.facebook.com/Browar-PINTA-140220382712838/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

2 thoughts on “Hopus Jumbo 19,1° Imperial Black IPA – Pinta

  1. Witam serdecznie, jestem dopiero początkującym piwowarem więc chciałbym się zapytać który chmiel odpowiada tu za świerkowy aromat? Piwo piłem dość dawno, ale do teraz dręczy mnie to pytanie. Piwo moim zdaniem genialne i warte polecenia, szczególnie ten świerkowy aromat, goryczka moim zdaniem również idealnie wyważona, muszę powiedzieć że smakował mi nawet bardziej niż atak chmielu.

    1. Gratulacje, że zacząłeś warzyć. Simcoe idealnie nadaje się do uzyskania nut żywiczno-iglastych. Możesz też użyć świeżych pędów sosny, teraz masz idealną porę na ich zebranie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *