Ice Tea Stout – Browar Beer Bros.

Ice Tea Stout ciekawa nowość z browaru Beer Bros.

Browar Beer Bros. po bardzo udanym, zbierającym same pochlebne recenzje wśród fanów piw rzemieślniczych piwie Ice Tea Ale, postanowił dokonać rzeczy praktycznie niemożliwej. Czyli połączyć ciemne piwo z dodatkami nietypowymi dla tego stylu, takimi jak skórki bergamotki i skórki cytrusów. Tak powstał Ice Tea Stout, który swoją premierę miał na odbywających się w miniony weekend Lubelskich Targach Piw Rzemieślniczych i podobno zrobił tam furorę.

Pomarańcza bergamota (bergamota, bergamotka) (Citrus bergamium) to gatunek rośliny z rodziny rutowatych. Jej ojczyzna jest nieznana, ale przypuszcza się, że pochodzi z Indii. Obecnie uprawiana jest głównie we Włoszech. To właśnie dzięki olejkowi pochodzącemu ze skórki pomarańczy bergamotowej uzyskujemy specyficzny gorzki aromat, tak uwielbiany przez sympatyków Earl Grey. Olej bergamotowy znajduje również zastosowanie w aromaterapii, słynie ze swych właściwości antydepresyjnych oraz leczniczo przy problemach układu trawiennego.

Ekstrakt: 15%

Alkohol: 5,9%

Goryczka: ?

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarBeerBros/?fref=ts

Obraz:https://www.facebook.com/BrowarBeerBros/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *