Icek & Icek Imperial IPA – Browar Golem & Piwoteka

Icek & Icek kooperacyjna imperialna IPA z browarów Golem i Piwoteka.

Browar Golem i Browar Piwoteka uwarzyli wspaniale zapowiadającą się imperialną wersję najpopularniejszego stylu piwnego piwnej rewolucji IPA. Icek & Icek – Imperial IPA została dodatkowo wzbogacona o owoc derenia i płatki owsiane. Premiera piwa odbędzie się na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, który odbędzie się już w ten weekend.

Dereń rośnie w lasach i zaroślach jako krzew lub niewielkie drzewo. Drobne i białe kwiaty zbiera się na przełomie lutego i marca. Czerwone, wydłużone owoce charakteryzują się cierpkim smakiem, porównywanym do pośredniego między żurawiną a wiśnią. Można je zbierać już od lipca aż do października. Dereń jadalny znalazł zastosowanie w medynie naturalnej m.in. jako środek zapobiegający i leczący anemię. Owoce derenia zwierają wiele pierwiastków mineralnych, przede wszystkim żelaza, a także potasu, wapnia, fosforu, magnezu, cynku, miedzi i manganu. Czerwone odmiany są bogatym źródłem antocyjanów (przeciwutleniaczy).
Nie zwalniamy tempa i prezentujemy Wam nasze jedno z dwóch kooperacyjnych piw. Wraz z Browar Piwoteka uwarzyliśmy imperialną wersję India Pale Ale z dodatkiem derenia. Icek & Icek, bo tak nazywa się nasze piwo został nachmielony na zimno niebotyczną ilością amerykańskich chmieli – Mosaic, Cenntennial, Eureka, dereń wnosi dodatkowy owocowy twist. Dodatek płatków owsianych wygładza fakturę i jest idealną kontrą dla solidnej, chmielowej goryczki.

Ekstrakt: 18%

Alkohol: 7,7%

Źródło: https://www.facebook.com/browargolem/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browargolem/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *