Illusio Belgian Tripel – Browar Palatum

Illusio belgijski klasyk z Browaru Palatum.

Browar Palatum uwarzył piwo, które jest klasycznym belgijskim stylem i jednym z najbardziej rozpoznawanym produktem Trappistów. Piwowar Łukasz Kojro zdradza trochę szczegółów: „Przy warzeniu Illusio zostały użyte niewielkie ilości orientalnych przypraw: kolendry oraz aframonu madagarskiego, które w doskonały sposób komplementują słodową bazę”. Tripel miał swoją premierę w multitapach Same Krafty – multitap oraz Same Krafty vis-à-vis, która odbyła się 18 listopada 2016 roku.

Rodzinny browar rzemieślniczy Palatum powstał  w 2016 roku z inicjatywy piwowara domowego Łukasza Kojro w Marysinie Wawerskim. Łukasz stworzył browar we własnym domu wspólnie z żoną, która odpowiedzialna jest za robotę papierkową i córką (12 lat), która projektuje etykiety. Palatum ma na swoim koncie takie piwa jak: Primus – West Coast IPA, Tenebris – Russian Imperial Stout, Ryeus – Rye American IPA czy Ardenia – Belgian Pale Ale.

Piwo mocne, owocowe i przyprawowe, jednocześnie delikatne i ulotne. Poszczególne nuty uzupełniają się tworząc niemal doskonały trunek, przy którym warto spędzić każdą chwilę, niemniej trzeba być uważnym, bo za delikatnością Illusio kryje się ponad 8% alkoholu 🙂

Ekstrakt: 18%

Alkohol: 8,2%

Goryczka: 32 IBU

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarPalatum/

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarPalatum/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *