IRIS i Wanderwall – browar Hopkins

IRIS i Wanderwall to dwie kolejne nowości z browaru Hopkins.

Browar Hopkins podkręcił ostro tempo i poszerzył swoją ofertę o dwa kolejne piwa. Przedstawiamy IRIS – Coffee Oatmeal Stout z mieszanką kawy Arabika oraz Wanderwall – Belgian IPA z suszoną pomarańczą i z suszoną brzoskwinią. Obydwa trunki powinny już być dostępne we wszystkich sklepach w całej Polsce z rzemieślniczymi piwami i zapowiadają się naprawdę interesująco.

IRIS Coffee Oatmeal Stout

„Nietuzinkowy Stout można by rzec, że czysta „włosko-angielska” robota. Słodową bazę rozbudowaliśmy o aromatyczną mieszankę Arabiki wprost z włoskiej palarni kawy Coppion. Za goryczkę natomiast odpowiedzialne są typowo angielskie odmiany chmielu. Całość zawdzięcza swą lekkość, słusznej porcji płatków owsianych. Cheers!”

Skład:

Słody – Pale Ale, Monachijski I, Karmelowy 600, Czekoladowy

Chmiele – Admiral, EKG

Drożdże – S-04

Dodatki: kawa, płatki owsiane, prażony jęczmień

Ekstrakt – 13 Blg

Alkohol – 5,1%

IBU – 35

Wanderwall Belgian IPA

„Hołd dla kultowego i uznanego już w świecie, jasnego pale ale, autorstwa mnichów z Westmalle. Do naszej interpretacji belgijskiego klasyka postanowiliśmy dodać suszone pomarańcze i brzoskwinie. Za goryczkę odpowiedzialny jest klasyczny chmiel angielski, wzbogacony o odmiany polskie. Wszystko to w akompaniamencie drożdży belgijskich, które wnoszą do piwa niezapomniany aromat i smak”.

Skład:

Słody – Pale Ale, Biscuit, Abbey, Aroma, Carabelge

Chmiele – Magnat, EKG

Dodatki: suszone pomarańcze, suszona brzoskwinia

Drożdże – FM 26

Ekstrakt – 12,5 Blg

Alkohol – 5%

IBU – 26

Zdjęcie: https://www.facebook.com/hopkinsgdynia/?fref=ts

Źródło: https://www.facebook.com/hopkinsgdynia/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *