Juicy Melody – Double IPA – Browar Rockmill

Juicy Melody, czyżby Imperialny Vermont?

Browar Rockmill nie zwalnia tempa i dodaje do swojego portfolio kolejne piwo Juicy Melody – Double India Pale Ale. Jednak chłopaki zapowiadają, że nie będzie to taka zwykła podwójna IPA: ” Mocno chmielowa i owocowa bomba. Znowu postaraliśmy się nadać naszemu piwu efekt soczystości, wzorując się na New England IPA”. Oficjalna premiera odbędzie się 15 kwietnia w Kontynuacji Katowice. Natomiast wersja butelkowa trafi do sklepów już po świętach.

Imperial/Double IPA najkrócej mówiąc to India Pale Ale mocniej nachmielone i o większej dawce alkoholu. W aromacie należy spodziewać się bardzo intensywnych i dominujących nut pochodzących od chmielu z delikatną słodową słodkością wraz z dopuszczalnym w małej ilości wyczuwalnym alkoholem. Kolor od ciemno złotego do miedzianego, a piana powinna utrzymywać się do końca degustacji. W smaku na pierwszym planie chmiel, mocny i kompleksowy z goryczką bardzo mocną do ekstremalnej. Smaki słodowe powinny być niskie do średnich, o czystym charakterze z dopuszczalnym lekkim karmelowym lub tostowym posmakiem. Alkohol jest przeważnie obecny, ale powinien być przyjemny i nienachalny. Warte jest jeszcze raz podkreślenie, że Imperial IPA nie powinno posiadać mocnych zapachów i smaków pochodzących od słodu.

Możemy zaprezentować naszą kolejną #juicebomb. Przed Wami Juicy Melody – Double India Pale Ale, 18blg, 7,8% ABV. Chmielone Citra, Mosaic, Chinook. Mocno chmielowa i owocowa bomba. Znowu postaraliśmy się nadać naszemu piwu efekt soczystości, wzorując się na New England IPA. Zapraszamy wszystkich na premierę beczkową do najlepszych pubów w sobotę 15 kwietnia. Nas będziecie mogli spotkać osobiście w Kontynuacja Katowice  Butelki ruszą do hurtowni po Świętach Wielkanocy.

Ekstrakt: 18 blg

Alkohol: 7,8%

Źródło: https://www.facebook.com/browarrockmill/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarrockmill/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *