Kassiopeya Topinambur Milk Stout – Browar Raduga

Kassiopeya nowość z Browaru Raduga.

Browar Raduga uwarzył bardzo lubiany przez fanów ciemnych piw trunek w stylu Milk Stout. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie niecodzienny dodatek, który pojawił się w piwie Kassiopeya, czyli kawa z topinamburem. Topinambur to inaczej słonecznik bulwiasty, roślina spokrewniona ze słonecznikiem zwyczajnym, która pochodzi z Ameryki Północnej. Używany jest do sałatek, zup i można przygotować go również w postaci frytek.

W drodze na Kasjopeję (Москва – Кассиопея, Moskwa – Kassiopieja) to radziecki film fantastyczny z 1973 roku w reżyserii Riczarda Wiktorowa. Film opowiada historię grupy radzieckich nastolatków, którzy wyruszają do gwiazdozbioru Kasjopei, skąd odebrano tajemniczy sygnał od obcej cywilizacji. Uczeni, korzystając z najnowszych zdobyczy technologii, opracowują plan lotu i nawiązanie kontaktu z obcymi. Jednak ze względu na kilkudziesięcioletni czas podróży wysłani mają zostać nastolatkowie. Wyselekcjonowanych zostaje więc trzech chłopców i trzy dziewczynki. Podczas startu na pokład dostaje się jeszcze jeden osobnik.

Topinambur znacie? My już znamy, szczególnie kawę z topinamburem, która jest bardzo aromatyczna. Dodaliśmy ją do mlecznego stoutu. Piwo pojawi się w sklepach lada moment

STYL: Topinambur Milk Stout

EKSTRAKT: 16% WAG.

ALKOHOL: 5,7% OBJ.

GORYCZKA: 50 IBU.

CHMIEL: Magnum.

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarRaduga/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarRaduga/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *