Kiwi Kiwi Kiwi Gose – Inne Beczki

Kiwi Kiwi Kiwi, lato coraz bliżej!

Browar Inne Beczki przygotował piwo, które idealnie nadaje się do spożywania w upalne dni. Kiwi Kiwi Kiwi to trunek w niemieckim stylu Gose, który jest wspaniałą propozycją na lato. Będzie owocowo, kwaskowo i lekko słono, a przy okazji z małą zawartością alkoholu.

Gose to stary niemiecki styl piwa z pszenicy i jęczmienia, niekiedy z dodatkiem owsa, wykazujący pewne pokrewieństwo z takim stylem jak Berliner Weisse. Tradycyjne Gose powstawało w wyniku fermentacji spontanicznej, inicjowanej przez organizmy znajdujące się w powietrzu, czego wynikiem była częściowo fermentacja mlekowa. Współcześnie używa się drożdży górnej fermentacji z dodatkiem bakterii kwasu mlekowego lub słodu zakwaszającego, plus przyprawy takie jak kolendra oraz sól. Szczyt popularności Gose przypadał na XIX wiek. Niestety wraz z pojawieniem się piw dolnej fermentacji typu Pils, słony pszeniczniak stracił na znaczeniu, aż stał się prawie zapomniany. Dopiero w ostatnich dwudziestu latach możemy mówić o delikatnym powrocie Gose na rynek piwowarski. W Niemczech i Stanach Zjednoczonych kilka browarów rzemieślniczych i regionalnych wprowadziło do swojej oferty ten styl. W Polsce również od paru lat od czasu do czasu nasi piwowarzy z browarów rzemieślniczych biorą się za warzenie Gose.

Człowiek człowiekowi wilkiem? Czasem tak bywa. Ale na pewno nie przy naszym piwie!😉 My wolimy jak kiwi, kiwi, kiwi! 🥝🥝🥝

Kiwi Gose to piwo pszeniczne warzone z kiwi. Owocowe nuty idealnie łączą się z łagodną fenolowością pochodzącą od bawarskiego szczepu drożdży. Piwo o obniżonej goryczce i podwyższonej kwasowości uzyskanej przez zakwaszanie bakteriami kwasu mlekowego. Piwo rześkie, kwaśne i delikatnie słone.

Ekstrakt: 11 Blg

Alkohol: 4,5%

Źródło: https://www.facebook.com/innebeczki/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/innebeczki/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *