Klątwa Masztalerza Wild Wheat Ale – Harpagan

Klątwa Masztalerza najnowsze „dziecko” browaru Harpagan.

Browar Harpagan się rozpędza i wypuszcza na świat kolejne piwo. Tym razem zapowiada się, że dostaniemy coś dzikiego, kwaśnego i pszenicznego Klątwa Masztalerza – Wild Wheat Ale. Niestety piwo ukarze się tylko w beczkach, więc szukajcie nowości z browaru Harpagan w Waszych ulubionych lokalach z kraftem.

Oto Klątwa Masztalerza – Wild Wheat Ale! Jeśli śledzicie troszkę losy polskiego craftu, to dobrze znacie miłość Józka do wszystkiego co pachnie stajnią. W tym piwie postawiliśmy właśnie na bretty! Jest funky, jest delikatnie octowo – jest dobrze, bardzo dobrze.

Wiecie kto to jest masztalerz? To taki facet, który zajmuje się końmi w stadninie. Ważniejszy od stajennego! Nasz bohater, Marek współpracował z pewnym pułkiem ułanów. Jednego dnia cała ekipa wpadła do stadniny chcąc przypatrzeć się swoim potencjalnym wierzchowcom. Chłopcy trochę popili i zaczęli świrować. Kręcąc się po obejściu trafili do pokoju Marka. Pewno nie wiecie, ale Marek był kolekcjonerem. Nasz masztalerz zbierał porcelanowe figurki japońskich samurajów. Ułani poczuli się lekko dotknięci faktem, że Marek wolał azjatyckich wojowników od szlacheckich potomków rycerzy i zniszczyli jego kolekcję. Marek, gdy to zobaczył przeklął cały pułk. Klątwa sprawiła, że ich konie zamieniły się w koniki na patykach. Tyle. Co Wy na to?

Ekstrakt: 12,5%

Alkohol: 5,6%

Źródło: https://www.facebook.com/browar.harpagan/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browar.harpagan/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *