Kwassiribes Berliner Weisse – Beer Bros.

Kwassiribes nowy kwasik od Beer Bros.

Browar Beer Bros. wypuszcza na świat bardzo fajnie zapowiadającego się kwasa i to w klasycznym niemieckim wydaniu. Kwassiribes to Berliner Weisse z czarną porzeczką. Przypominamy, że w tym wypadku możemy już mówić o pewnej serii, ponieważ chłopaki juz wcześniej wypuszczali berlinery z innymi owocowymi dodatkami. Piwo już w sprzedaży, więc zapraszamy do sklepów. Na lato jak i na długi piwny wieczór kwas zawsze musi się znaleźć pod ręką.

Berliner Weisse to tradycyjne kwaśne piwo pszeniczne pochodzące z Berlina. Jak głosi legenda żołnierze francuscy z okresu wojen napoleońskich nazywali ten trunek „szampanem północy”, doceniając jego smak i elegancki charakter. Surowce użyte do produkcji Berliner Weisse, są bardzo podobne jak w przypadku zwykłych piw pszenicznych. Co najmniej  50% zasypu stanowi słód pszeniczny, reszta to słód pilzneński. Fermentacja przy użyciu drożdży górnej fermentacji i Lactobacillus delbruckii, odpowiedzialnych za kwaśny charakter piwa. W aromacie dominuje ostro kwaskowaty, kwaśny charakter, może być on również owocowy czy kwiatowy. Brak aromatów chmielu. Barwa jasno słomkowa, piwo przeważnie klarowne, mocno wysycone z dużą białą pianą. W smaku czysta mleczna kwaskowatość od umiarkowanej do mocnej. W niektórych wersjach mogą pojawić się delikatne nuty zbożowe i/lub chlebowe. Goryczka na bardzo niskim poziomie.

A już teraz w sprzedaży nasz kolejny kwas po berlińsku. Tym razem z czarną porzeczką. Dajcie znać jak Wam pasuje.

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarBeerBros/

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarBeerBros/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *