Lady M – Mint IPA – Browar Jana

Lady M to nowość Browaru Jana.

Rzemieślniczy Browar Jana po zakończonym niedawno majowym weekendzie przygotował dla nas dwie nowości. Postanowiliśmy zaprezentować wam jedną z nich. Jest to Lady M. Piwo z gatunku IPA z oryginalnym dodatkiem w postaci mięty. Ciekawe w jaki sposób wpłynie to na smak i aromat trunku. Do zasypu użyto tylko słodu Pale Ale, więc powinno to być dosyć wytrawne i odświeżające piwo. Parę dni temu zostało wysłane do sklepów, co oznacza, że już dziś albo od poniedziałku powinniście znaleźć Lady M na półkach.

Mięta to roślina z rodziny jasnowatych, której nazwa pochodzi od imienia greckiej nimfy Menthe. Występuje głównie w Europie, Azji i Afryce. Najbardziej znane i popularne gatunki mięty to: mięta pieprzowa i mięta zielona. Uprawiane są ze względu na swój charakterystyczny zapach oraz szerokie zastosowanie swoich liści m.in. w medycynie. Każdy z nas pewnie przynajmniej raz w swoim życiu pił napar z mięty, który łagodzi dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Poza tym olejek z mięty (czyli mentol) stosowany jest również w leczeniu chorób dróg oddechowych. Stosuje się go również przy produkcji perfum i produktów spożywczych. Liście mięty zielonej stosuje się często jako przyprawę lub dodatek aromatyzujący.

Lady M – Mint IPA

Skład:

Słód – Pale Ale

Chmiele – Chinook, Citra, Simcoe

Dodatek – Mięta

Drożdże – US-05

Ekstrakt – 14ºBlg

Alkohol – 6,2%

Źródło: https://www.facebook.com/browarjana/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarjana/?fref=ts

One thought on “Lady M – Mint IPA – Browar Jana

  1. Mięta jest dość subtelna, nie dominuje. Dobrze mi się komponowała z goryczką, troszkę jakby z pewnej strony ją dopełniając. Ciekawy pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *