Lazy Barry American Grodzisz – Nepomucen & AleBrowar

Lazy Barry powraca tym razem również w wersji butelkowej.

Browar Nepomucen i AleBrowar uwarzyli drugą warkę bardzo udanego piwa grodziskiego chmielonego amerykańskim chmielem Lazy Barry ukazującego się w serii Hop Heads&Friends. Pierwsza warka była dostępna tylko z kranu. Jednak tym razem American Grodzisz pojawi się również w butelkach, co z pewnością ucieszy wielu fanów polskich piw rzemieślniczych nie mieszkających w pobliżu multitapów. Szukajcie piwa w sklepach już wkrótce.

Grodziskie jest piwem pszenicznym, dymionym, jasnym, lekkim, górnej fermentacji, refermentowanym, o wysokim nasyceniu dwutlenkiem węgla, klarownym, z osadem drożdżowym na dnie butelki. Piwo cechuje się lekką goryczką chmielową i charakterystycznym aromatem wędzonego słodu. W wersji uwarzonej przez browary Nepomucen i AleBrowar została do nachmielenia piwa użyta amerykańska odmiana chmielu Simcoe. Simcoe jest chmielem uniwersalnym stosowanym zarówno na aromat jak i goryczkę. Dobrze sprawdza się również przy chmieleniu na zimno. Piwu nadaje żywiczny aromat wzbogacony o cytrusowe nuty.

„Dolina Baryczy gdzie warzy swoje piwa Nepomucen, słynie z karpia. Dlatego naszą kooperację firmuje Lazy Barry. Pan Karp popijający leniwie amerykańskiego grodzisza, czego i wam życzymy w sezonie leżakowym”.

Lazy Barry American Grodzisz

Skład:

Słody: pszeniczny wędzony dębem, jęczmienny wędzony bukiem, pale ale

Chmiel: Simcoe

Drożdże: US-05

Ekstrakt: 9,9%

Alkohol: 3,4%

IBU: 22

Źródło: https://www.facebook.com/Browar-Nepomucen-1375597902681991/?fref=nf

Obraz: https://www.facebook.com/AleBrowar/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *