Lemon Drake Lemonade IPA – Browar Deer Bear

Lemon Drake nowość z browaru Deer Bear.

Browar Deer Bear wypuszcza bardzo ciekawie zapowiadającą się India Pale Ale Lemon Drake z dodatkiem soku z limonki i cytryny. Piwo zostało nachmielone oczywiście amerykańskimi chmielami, ale odmianami tak dobranymi żeby zwiększyć jeszcze odczucie owocowej rześkości i orzeźwienia. Lemon Drake trafi do sprzedaży już w ten weekend.

Francis Drake to angielski korsarz, który zasłynął tym, że w latach 1577–1580 odbył wyprawę dookoła świata. Data jego urodzin nie jest dokładnie znana, możliwe, że urodził się już w 1535, przyjmowany jest też 1540. W dwunastym roku życia został chłopcem okrętowym, a sześć lat później poprowadził po raz pierwszy samodzielnie statek, odbywając rejs z Anglii do Zatoki Biskajskiej. W roku 1567 dowodził statkiem „Judith”, który wraz z innymi jednostkami Hawkinsa dokonywał napadów na Hiszpanów koło wybrzeży Ameryki. Drake wsławił się złupieniem wielu miast Nowego Świata oraz zdobyciem wielu statków portugalskich i hiszpańskich. W 1577 na polecenie królowej podjął wyprawę przeciw hiszpańskim posiadłościom na zachodnim wybrzeżu Ameryki. Wyprawa ta przekształciła się w pierwszą angielską wyprawę dookoła świata, drugą po wyprawie Magellana. Drake wypłynął w grudniu 1577 z Plymouth w Anglii z ponad 150 ludźmi załogi i pięcioma statkami. Z powrotem do Anglii dotarł we wrześniu 1580, przywożąc ze sobą ładunek przypraw korzennych i hiszpańskie skarby. Wyprawa okazała się olbrzymim sukcesem finansowym.

Ahoj marynarze!🎌 Każdy szanujący się browar powinien mieć swego pirata☠️ Przywitajcie na pokładzie Lemon Drake! Lemonade IPA. Sok z limonki i cytryny🍋 przeplata się z soczystymi chmielami🍊🍍 dając mega orzeźwiającego kopniaka!💨💫💫Od wczoraj pakujemy, streczujemy i wysyłamy go w Polskę. Znajdą go tylko wytrwali poszukiwacze skarbów🤣

Ekstrakt: 15%

Alkohol: 5,7%

Źródło: https://www.facebook.com/browardeerbear/

Obraz: https://www.facebook.com/browardeerbear/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *