Masochista IPA – Browar Brodacz

Masochista to świeżutka nowość z Browaru Brodacz uwarzona we współpracy z Mietkiem „Masochistą” Mietczyńskim.

Brodacz to browar kontraktowy założony przez piwowara Tomasza Brzostowskiego, który powstał na przełomie roku 2014/2015 w Sopocie. Pierwsze piwo „Takie Życie” – light roggenbier, zostało uwarzone w styczniu 2015 roku w Starym Browarze Kościerzyna. Dzisiaj inicjatywa ma już na swoim koncie wiele trunków i przyznajemy, że niektóre z nich są uwarzone w naprawdę interesujących piwnych stylach. Cechą charakterystyczną browaru jest bardzo fajnie wykonane logo przedstawiające, a jak… brodacza z kuflem.

Masochista American India Pale Ale to wyjątkowe okolicznościowe piwo, które ma być ukoronowaniem wieloletniej pracy znanego polskiego blogera Mietka „Masochisty” Mietczyńskiego. Vloger jest jednym z najbardziej znanych polskich youtuberów, który wyśmiewa kiepskie produkcje filmowe i prowadzi cykl z „niecodziennymi” streszczeniami lektur szkolnych. Oczywiści musimy obowiązkowo dodać, że Mietek jest wielkim, zagorzałym i praktykującym miłośnikiem złotego trunku. Premiera nowego piwa z Browaru Brodacz odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godzinie 18.00 w pubie NonSens w Gdyni. Piwo będzie osobiście nalewał Mietek Masochista 🙂

„Specjalne uwarzony Masochista American IPA to piwo w popularnym ostatnio stylu India Pale Ale. Symbol odrodzenia piwowarstwa, walki z „jasnym pełnym”. Rześkie, pełne smaku i aromatu słodkich owoców, z lekko łechtającą język cytrusową goryczką. Zupełnie jak Masochista obnaża miałkość masowych produkcji”.

Masochista AIPA

Skład:

Słody: pilzneński, wiedeński, pszeniczny, karmelowy

Chmiele: chinook

Drożdże: US-05

Ekstrakt: 14%

Alkohol: 5,7%

IBU: 55

 

Źródło: https://www.facebook.com/browarbrodacz/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarbrodacz/?fref=ts

 

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

One thought on “Masochista IPA – Browar Brodacz

  1. jedno z gorszych piw jakie przyszło mi pić:

    – zapach mokrej ścierki
    – w smaku słodkie jak cukierki bon pari

    w moim rankingu najgorszych polskich piw rzemieślniczych zajmuje miejsce 2, zaraz po Ale Nysa New Zealand IPA

    nie polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *