Meadows Belgian IPA – browar Hopkins

Meadows Belgian IPA to kolejna nowość Browaru Hopkins

Browar Hopkins nie zwalnia i prezentuje nam regularnie swoje nowe piwa. Po Golden State, Mississippi, Maori i Biohazard przyszedł czas na kolejną nowość, którą będzie Meadows. Do swojego coraz bardziej bogatego portfolio Hopkins dopisuje piwo w stylu Belgian IPA. Trunek powinien trafić na sklepowe półki w przyszłym tygodniu.

Meadows to belgijskie IPA w amerykańskiej wersji, ponieważ Belgowie przy tego typu piwie stosują na ogół europejskie chmiele.  Zatem przy produkcji użyto amerykańskich i australijskich odmian chmielu oraz belgijskich drożdży. FM26 Belgijskie Pagórki to szczep drożdży o bardzo silnym charakterze przyprawowo-owocowym. Pijąc zatem Meadows nastawcie się poza tradycyjnymi amerykańskimi aromatami chmielowymi na potężną dawkę estrów owocowych (suszone owoce, gruszka, śliwka) i fenoli przyprawowych, korzennych (goździk, pieprz). Mogą pojawić się też delikatne nuty tostowe, ciasteczkowe i karmelowe.

„Belgijska, klasztorna tradycja piwowarska to nieustanne eksperymenty i poszukiwania. Kwestią czasu były próby z piwnymi składnikami z innych części świata. Taka jest nasza interpretacja „klasztornego” India Pale Ale. Do belgijskiej podstawy słodowej z dodatkiem cukru kandyzowanego dodaliśmy chmiele z dwóch kierunków piwnej rewolucji cytrusowe, pieprzowe aromaty z USA oraz tropikalne Aromaty z Australii”.

Skład:

Słody – Pale Ale, Aroma, Abbey

Chmiele – Galaxy, Equinox, Citra

Drożdże – FM26

Ekstrakt – 14,5 Blg

Alkohol – 5,9%

IBU – 60

Zdjęcie: https://www.facebook.com/hopkinsgdynia/?fref=ts

Źródło: https://www.facebook.com/hopkinsgdynia/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *