Motor Karma APA – Browar Kingpin

Motor Karma klasyk od Kingpina.

Browar Kingpin w ramach serii piw klasycznych Kingpin Stories sięgnął po symbol piwnej rewolucji, czyli American Pale Ale, który ukarze się pod nazwą Motor Karma. Piwo miało swoją premierę w piątek 24 lutego w House of Beer – Kraków. APA powinna już być w sprzedaży we wszystkich sklepach z rzemieślniczymi piwami w całej Polsce.

American Pale Ale po raz pierwszy przyjmuje się, że zostało uwarzone przez Anchor Brewing Company pod nazwą Anchor Liberty Ale w 1975 roku. Piwo przez ekspertów zostało okrzyknięte jak „pierwsze nowofalowe amerykańskie piwo górnej fermentacji”. Fritz Maytag, właściciel Anchor’a po wnikliwej obserwacji receptur i procesu warzenia piw typu English Pale Ale w angielskich browarach postanowił uwarzyć podobne piwo lecz z delikatnie zmienionym zasypem i z użyciem chmielu Cascade. Natomiast pierwszym American Pale Ale, które odniosło duży komercyjny sukces i było pełnoprawną APĄ w dzisiejszym rozumieniu tego stylu, to Sierra Nevada Pale Ale z 1980 roku wyprodukowane przez browar Sierra Nevada Brewing Company.

[Fade-in. Panorama: preria, kaktusy, majaczące w oddali góry. Latają te suche krzaki Zoom: orzeł na motocyklu]

Hey! How you doing? Jeszcze dochodzicie do siebie po sobotniej premierze Intergalactic Hoppy Lager? Poniedziałek na razie średnio łaskawy? Do weekendu daleko? Kolejności dni w tygodniu nie zmienimy, ale pocieszymy Was przynajmniej, że jest na co czekać! Wyciągajcie bandany, gogle, skóry i katany. Pilotka po dziadku też da radę. Oto w najbliższy piątek z piskiem opon nadjedzie MOTÖR KARMA, nasze nowe aromatyczne American Pale Ale. Będziecie zadowoleni!

[Crane: słońce zachodzące nad prerią, odjeżdżający chopper, warkot silnika i muzyka ZZ Top. Fade-out]

Alkohol: 5%

Źródło: https://www.facebook.com/browarkingpin/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarkingpin/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *