Mystery Coffee Black IPA – Browar Rockmill

Mystery zaskakująca Black IPA.

Browar Rockmill nadal utrzymuję wysokie tempo i serwuje nam kolejne nowości. Tym razem nadeszła pora na Mystery – Coffee Black IPA z niecodziennymi dodatkami jak na ten styl kawą i solą. Oficjalna premiera piwa odbędzie się w piątek 10 marca w szczecińskim The Office – Craft Beer. Możliwość spróbowania trunku tego samego dnia pojawi się również w Ministerstwie Browaru – Wroniecka w Poznaniu. Wersja butelkowa pojawi się w przyszłym tygodniu we wszystkich sklepach z rzemieślniczymi piwami w całej Polsce.

Dla wielu z Was wzbogacenie piwa w stylu Black India Pale Ale o takie dodatki jak kawa czy sól, może wydawać się zbyt daleko idącym posunięciem. Przypominamy, że „czarne IPA” według ekspertów powinny w smaku i zapachu przypominać zwykłą ipę, jedyna różnica to barwa piwa. Przysłowiowo, gdy zamkniemy oczy to powinniśmy nie odczuwać żadnej różnicy w czasie degustacji. Do ewidentnych zalet tego stylu należy również fakt, że Black IPA są przeważnie tak nachmielone, aby uzyskać w aromacie silne nuty żywiczno-iglaste. Reasumując ciekawe jest to, czy te dodatki nie spowodują, że główne cechy tego stylu nie zostaną jednak przykryte. Nasze obawy rozwiewa Browar Rockmill kawa i sól są dodatkiem, które mają nie dominować tyko dobrze współgrać z mocnym profilem chmielowym piwa.„. Jak naprawdę będzie z Mystery? Pójdźcie do sklepów i przekonajcie się sami.

I mamy dla Was kolejną nowość!! Mystery – Coffee Black IPA, 16blg, 7,0% ABV, chmielone Simcoe, Citra, Chinook. Dodatkiem są kawa Johan & Nyström – Bourbon Jungle przygotowana przez Coffeedesk Kawiarnia i sól. Premiera Mystery w piątek w The Office – Craft Beer Pub, w którym rozwikłamy kilka zagadek

Ekstrakt: 16 blg

Alkohol: 7,0%

Goryczka: 4/5

Chmilele: Simcoe, Citra, Chinook

Obraz: https://www.facebook.com/browarrockmill/

Źródło: https://www.facebook.com/browarrockmill/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *