Necronomicon Imperial IPA – Piwoteka

Necronomicon drugie piwo duetu Piwoteka & Imperator.

Browar Piwoteka po raz drugi uwarzył piwo we współpracy z legendą polskiego death metalu zespołem Imperator. Za pierwszym razem powstał trunek w stylu Imperial Black IPA – The Time Before Time. Teraz otrzymujemy imperialną jasną IPA, która ukaże się pod nazwą NECRONOMICON. „Przedpremiera „NECRONOMICON” będzie miała miejsce 2-go czerwca w Piwoteka Narodowa w Łodzi i 3-go czerwca w PUB Browar Spółdzielczy w Gdańsku”.

Necronomicon to fikcyjna księga wymyślona przez Howarda Phillipsa Lovecrafta na potrzeby jego opowiadań. Jej nazwa pojawia się po raz pierwszy w napisanym w 1922 roku opowiadaniu Ogar (The Hound). W opowiadaniach Lovecrafta jest to mroczną księgą zawierającą niebezpieczną, zakazaną wiedzę tajemną i odniesienia do Wielkich Przedwiecznych. Księgę tą napisał ok. 730 roku w Damaszku „szalony Arab” Abdul Alhazred, nadając jej tytuł Al Azif. W 950 roku w Konstantynopolu tłumaczenia Al Azif z języka arabskiego na grekę dokonał Theodorus Philetas, który nadał tej księdze grecki tytuł Necronomicon. Pomimo częstych wzmianek o tym tajemnym dziele w opowiadaniach Lovecrafta, bardzo mało tak naprawdę wiadomo o zawartości tej księgi, a sam pisarz bardzo rzadko przytacza jej fragmenty.

Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) jest (są) idealnym terminem na premierę kolejnego piwa w kooperacji IMPERATOR i Browar Piwoteka. Przedpremiera „NECRONOMICON” będzie miała miejsce 2-go czerwca w Piwoteka Narodowa w Łodzi i 3-go czerwca w PUB Browar Spółdzielczy w Gdańsku.

Ekstrakt: 20%

Alkohol: 9,3%

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *