Revolta – New Wave Lager

Revolta – New Wave Lager – Klasyczny lager odkryty na nowo, pełen szlachetnej goryczki i świeżych aromatów amerykańskich chmieli.

  • Styl – american lager
  • Chmiele – citra, mosaic, warrior
  • Słody – pilzneński, monachijski, carapils
  • Ekstrakt wag. – 12,4%
  • Alkohol – 5,5%

New Wave Lager to drugie próbowane przeze mnie piwo z bardzo młodego i świeżego na rynku polskiego craftu Browaru Revolta, który powstał w maju tego roku. Pierwszym piwem, które miałem przyjemność pić było bardzo dobre West Coast AIPA. Dlatego gdy tylko zobaczyłem, że na półce sklepowej jest nowy produkt rzeszowskiego kontraktowca bez chwili wahania go nabyłem.

Już podczas nalewania piwa do szkła od razu widać, że nie mamy do czynienia ze zwykłym jasnym lagerem. Kolor to coś pomiędzy jasną pomarańczą a ciemną żółcią. Piana głównie drobnopęcherzykowa, średnio obfita z tendencją do szybkiego opadania. Nie zostawała podczas picia na szkle. W zapachu dominują typowe dla amerykańskich chmieli cytrusy, grejpfrut oraz charakterystyczna dla lagerów goryczka. W smaku jest dosyć podobnie. Bardzo wytrawnie, cytrusowo, z silnie wyczuwalną charakterystyczną dla gorzkiej herbaty goryczką (to pewnie zasługa warriora). Nuty słodowe bardzo delikatne, praktycznie ledwo wyczuwalne.

Podsumowując. New Wave Lager z browaru Revolta to bardzo dobre piwo dolnej fermentacji. Myślę ze w „blind teście” wiele osób (w tym zapewne i ja) stwierdziłoby że pije dobrego amerykańskiego pale ale’a. Czekam na kolejne piwo od Revolty i liczę na to, że uda mi się „dorwać” gdzieś jeszcze American Wheat ich autorstwa.

Ocena: 78/100 craftów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *