Nie Tylko O Piwie s01e04 – Chmiel Świat Piwa – Piotr Wysocki

Nie Tylko O Piwie… Ceny piw rzemieślniczych w Polsce i Chmiel – Świat Piwa.

W czwartym odcinku moim gościem był Piotr Wysocki właściciel hurtowni i sklepu Chmiel – Świat Piwa. Piotr jest wielkim fanem dobrego piwa, a w szczególności belgijskich specyfików, jak i polskich piw rzemieślniczych. Od kliku lat prowadzi sklep i hurtownie, która zaopatruje wiele różnych pubów i punktów gastronomicznych w różnych zakątkach województwa zachodniopomorskiego i Wielkopolski. Oprócz tego jest sponsorem Szczecińskiej Ligi Piwowarów i różnych innych inicjatyw związanych z piwem i piwowarstwem.

Razem z Piotrem dyskutujemy na temat postu Bartka Napieraja z AleBrowar, który pojawił się 18 października na fejsbuku. Post ten wywołał sporą, ciekawą i miejscami gorącą dyskusję. Brzmiał on tak: „Ile powinno kosztować piwo rzemieślnicze? Dajcie znać jakie są wasze opinie. Bardzo mnie to ciekawi, a osobiście uważam że mamy najtańsze lub jedne z najtańszych piw rzemieślniczych w Europie. Chciałbym to skonfrontować z ciągle się powtarzającą się teza, że piwo jest za drogie”. W drugiej części podcastu rozmawiamy o firmie Piotra Chmiel – Świat Piwa. Nie zdradzamy kulisów prowadzenia tego typu działalności lecz skupiamy się na temat asortymentu sklepu i potrzeb klientów odwiedzających punkt.

Dyskutowali Artur Molenda i Piotr Wysocki.

Zapraszamy !

Jesteśmy również na You Tube

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *