Nie Tylko O Piwie – Michał Kordek

Nie Tylko O Piwie… Michał Kordek – BYTÓW Browar Kaszubski.

W jedenastym odcinku moim gościem był Michał Kordek. Michał od wielu lat jest piwowarem domowym, specjalizuje się w piwach dzikich i kwaśnych. Ma w swoim dorobku również klika sukcesów w konkursach piwowarskich. Oprócz tego prowadzi wykłady na festiwalach piwnych i od czasu do czasu publikuje artykuły w kwartalniku PSPD „Piwowar”. Obecnie jest zawodowym piwowarem w Browarze Kaszubskim BYTÓW.

W pierwszej części podcastu rozmawialiśmy na temat browaru BYTÓW. Michał opowiada o wyposażeniu browaru, jego mocach przerobowych, o piwach warzonych pod marką BYTÓW, jak i o kontraktowcach korzystających z wolnych mocy. W drugiej części skupiamy się już na moim gościu i  dyskutujemy o podstawowych różnicach między piwowarstwem domowym a przemysłowym. Rozmawiamy o pracy piwowara, która jak się okazało nie zawsze wiąże się z samymi przyjemnościami. Zapraszamy!

Dyskutowali Artur Molenda i Michał Kordek.

Zapraszamy !

Możecie nas również słuchać na YouTube.

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *