Nie Tylko O Piwie s01e09 – Kamil Wróbel

Nie Tylko O Piwie… Kamil Wróbel – O piwnym stylu IPA i zwariowanych dodatkach do piw.

W dziewiątym odcinku moim gościem był Kamil Wróbel. Kamil od trzech lat jest piwowarem domowym, a oprócz tego jest sędzią Polskiego Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Często podróżuje po Polsce, jest stałym bywalcem festiwalów piwnych i przeróżnych odbywających się w naszym kraju piwnych eventów. W szczególności interesuje się historią stylów piwnych oraz bardzo chętnie degustuje trunki nietuzinkowe i eksperymentalne.

Obydwoje z Kamilem jesteśmy wielkimi fanami symbolu rewolucji piwnej American IPA i z tej okazji, postanowiliśmy porozmawiać na kilka tematów związanych z tym niesamowitym stylem piwnym. Będzie trochę o historii, podgatunkach stylu, statystykach i błędach w opisie różnych wersji stylu. Okazało się, że temat jest bardzo obszerny i dosłownie wyczerpaliśmy go w kilku procentach. W drugiej części rozmawialiśmy o szalonych dodatkach do piwa. Pretekstem do tej dyskusji była niedawna premiera piwa Sheep Szit z  Browaru Birbant, ale również zwariowane piwa z Browaru Piwoteka. Oczywiście wspomnieliśmy również o kilku maksymalnie odjechanych propozycjach z zagranicy. Zapraszamy!

Materiał został nagrany przy piwie w szczecińskim pubie The Office – Craft Beer Pub.

Dyskutowali Artur Molenda i Kamil Wróbel.

Zapraszamy !

Możecie nas również słuchać na YouTube.

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *