NOMONO Rye Triple IPA – Browar Solipiwko

NOMONO Rye Triple IPA mocne uderzenie z Browaru Solipiwko.

Browar Solipiwko uwarzył już trzecie piwo w kooperacji ze studiem graficznym NOMONO. Przypominamy, że dotychczas w serii ukazały się American Pale Ale i Freestyle Polish IPA. Tym razem jest to potężne piwo, które zadowoli na pewno każdego Hophead’a. Potrójna i do tego żytnia wersja, symbolu rewolucji piwnej India Pale Ale. NOMONO Rye Triple IPA powinna już być dostępna w sklepach z rzemieślniczymi piwami w całej Polsce.

Triple IPA to nieoficjalny podgatunek stylu India Pale Ale, który nie posiada swojej odrębnej kategorii w przewodniku po piwnych stylach przygotowanego przez Beer Judge Certification Program (BJCP Style Guidelines). Styl ten jest po prostu przypisany do kategorii Double IPA. Niektóre browary jednak nadal stosują nazwę Triple IPA, żeby poinformować swoich konsumentów, że ich produkt będzie posiadał większy ekstrakt początkowy i wyższy poziom alkoholu oraz jeszcze większe nachmielenie niż standardowa podwójna IPA. Jeżeli chodzi o poziom IBU oscyluje w okolicy 120 jednostek lub więcej.

Ekstrakt: 24,5%

Alkohol: 9,8%

Goryczka: 118 IBU

Źródło: https://www.facebook.com/browarsolipiwko/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarsolipiwko/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *