Notre-Dame Belgian Dark Ale – Hopkins

Notre-Dame nowość w stylu Belgian Dark Ale od browaru Hopkins.

Browar Hopkins zdecydował się na wypuszczenie trunku w tradycyjnym belgijskim stylu Belgian Dark Ale – Notre Dame. Chłopaki przyznają, że jest to ich interpretacja Abbey Ale – piwa fermentacji górnej warzonego w belgijskich klasztorach (Chimay, Rochefort, Westmalle) nazywanego również piwem klasztornym. Premiera wersji beczkowej odbyła się 22 czerwca. Wersja butelkowa będzie dostępna już w przyszłym tygodniu.

Notre-Dame (z francuskiego „Nasza Pani”) to zwrot odnoszący się do Matki Boskiej patronki wielu kościołów i katedr we Francji: Notre-Dame de Paris, Notre-Dame de Reims czy Notre-Dame de Chartres. Najbardziej znana oczywiście jest Katedra Najświętszej Marii Panny w Paryżu, między innymi z powieści Wiktora Hugo „Notre-Dame de Paris” znanej w Polsce pod tytułem Dzwonnik z Notre-Dame, osadzonej w czasach późnego średniowiecza.  Osią powieści jest wątek miłosny archidiakona Klaudiusza Frollo (opiekuna Quasimodo – garbatego, kulawego i jednookiego dzwonnika) do pięknej Cyganki Esmeraldy.

Notre-Dame Belgian Dark Ale

Skład:

Słód: Pale Ale, Czekoladowy, Czekoladowy Jasny, Karmelowy 30, Biscuit, Pszeniczny

Chmiel: Magnat, Admiral

Drożdże: FM 26

Dodatki: Płatki Jęczmienne, Cukier Kandyzowany, Skórka Pomarańczy

Ekstrakt: 12,5%

Alkohol: 5%

IBU: 27

Obraz: https://www.facebook.com/hopkinsgdynia/?fref=ts

Żródło: https://www.facebook.com/hopkinsgdynia/?fref=ts

 

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *